Eski Çerçeveden Takı Askılığı Yapmak

Atıl Durumdaki Çerçevelerimizi Takı Askılığı Yaparak Değerlendirelim

Evinizde kullanmadığınız bir tablonun çerçevesi mutlaka vardır. Yoksa bile komşunuzdan yada akrabalarınıza sorarak eski bir çerçeve elde edebilirsiniz. Öncelikle bu çalışma da eski çerçeveden takı askılığı yapmak isteyenler için güzel bir resimli anlatım paylaştığımı belirtmek isterim. Adım adım çerçeveye uygulayacağınız işlemler resimli anlatımda gösterilmektedir.

Eski çerçeveden takı asacağı yapımı ile ilgili malzemeler ;

  • eski çerçeve.
  • sprey boya.
  • asacak çivisi.
  • keten kumaşı veya benzeri kumaş.
  • cam çivisi.

Çerçevenin arka zeminine keten benzeri takılarınızı kolaylıkla iliştireceğiniz bir kumaş türü kullanabilirsiniz. Resimli anlatımda çuval kumaşı veya keten türü bir malzeme kullanılmış. Hatta bu çalışmayı siz biraz daha geliştirebilir ve keten malzeme koyacağınız yere ayna da yerleştirebilirsiniz. Böylece aynanın karşısında takı askılığında bulunan takılarınızı tek tek deneyip, aynadan kendinize bakabilirsiniz.

Çalışmayı daha değişik şekillerde geliştirmek sizin elinizde… takı askılığı yapılışı ile ilgili ilerleyen günlerde sizlere daha farklı çalışmaları paylaşmaya devam edeceğim. Şimdi sizleri resimli anlatımlarla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

eski-cerceveden-taki-askiligi-yapmak eski-cerceveden-taki-askiligi-yapmak2 eski-cerceveden-taki-askiligi-yapmak3 eski-cerceveden-taki-askiligi-yapmak4

Gördüğünüz gibi çalışma tamamlandıktan sonra ortaya harika bir takı askılığı çıktı. Sizde bu güzel çalışmayı geliştirebilir ve daha değişik fikirlerle kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat ben yapmış olsaydım illaki o çerçevenin tam ortasına orantılı bir şekilde ayna kestirip, aynayı da tam ortaya gelecek şekilde uzunca monte etmeyi düşünürdüm. Sizde buna benzer farklı düşünceler ile bu çalışmayı mutlaka geliştirmelisiniz. Kolay gelsin.

Bir önceki yazımız olan Eski Penyeden Kolay Çanta Yapmak başlıklı makalemizde eski penyeden çanta, eski penyeden file ve eski t-shirtten çanta hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir