Eski CD’lerden Neler Yapılır?

eski cdlerden organizer
eski cdlerden organizer

Evlerde en fazla gereksinim duyulan şeylerden bir tanesi de organizerlerdir. Ufak tefek eşyaları toparlayacak, bunun yanında dekoratif güzel bir görünüm elde edecek olan değişik fikirler arıyorsanız ve dışarıda pahalı objelere para vermek yerine kendi tasarımlarınızı kendiniz gerçekleştirmek istiyorsanız; bu geri dönüşüm projesini sevebilirsiniz. Yapımı kolay olan aynı zamanda isterseniz çocuk odalarında veya çalışma odalarında kalemler vs. gibi kırtasiye ürünlerini düzenlemek isterseniz dikiş malzemelerinizi koymak veya takı gibi küçük aksesuarları yerleştirmek için kullanabilmeniz mümkündür. Eski CD’lerden ne yapılır? hep birlikte görelim.

Malzemeler: Eski veya boş CD’ler, Kalın bir kumaş, Renkli veya desenli  kumaşlar, Ahşap olan çubuk, Kalın bir ip ve iğne.

Öncelikle, CD’leri bir kalıp olarak kullanarak kumaşlar üstünde biçim çıkarmamız gereklidir. Kumaştan tam CD’lerin ebatı kadar yuvarlak bir parça kesmeye başlıyoruz. Renkli kumaşlardan da ayrıca desenli de olabilir cep şeklinde parçalar kesiyoruz. Yarım parça olanların hepsini tam bir daire olan parçaların üzerine dikiyoruz.Burada dikkat etmeniz gereken üst kısımların cep bölgesi gibi açıkta kalmamasıdır ve bu parçaları Cd’lerin üzerine dikiyoruz.

Tüm CD’lere aynı işlemi yaptıktan sonra, kumaştan aynı ebatlarda şeritler kesip bu şeritleri ikişer olarak birbirine dikiyoruz. Gördüğünüz gibi; bu şeritleri CD’lerin aralarında bir  bağ oluşturacak biçimde dikiyoruz. İsterseniz CD’lerin üzerindeki ceplerin olduğu kısıma kurdele gibi ek olarak ayrıntılar da yapabilirsiniz.

Aynı sayılarda CD’den şerit yaptıktan sonra, onları birleştirmeye başlayabiliriz. CD’lerin en üzerinde olan şeridi ikiye katlayıp dikiyoruz. Ahşap çubuğa eşit bir biçimde geçiyoruz. Daha sonra, ahşap çubuğun iki tarafına ipin iki ucunu bağlıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra objemiz hazır hale geliyor. İstediğiniz alanda, mutfaktan, yatak odasına kadar her yerde kullanabilirsiniz. Dekoratif bir ürün olan bu obje, evinize renk katacak.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı