Ana sayfa Dekorasyon Eski CD Geri Dönüşüm Projesi

Eski CD Geri Dönüşüm Projesi

324
0
PAYLAŞ
cd'den ışıltılı top yapımı
cd’den ışıltılı top yapımı

Günümüzde teknoloji denilen farklı gelişimler o kadar hızlı ki, bazen bizler bile takip etmekte ciddi anlamda zorlanıyor. Bazen yıllarca elinizden düşürmediğiniz ürünler, bir anda yeni teknolojiler nedeni ile kullanılmaz hale geliyorlar. Hal böyle olunca da, yenilerini alıp, eskilerini bir kenara bırakıyoruz. CD’ler bu tip ürünlere en güzel örneği oluşturuyor. Yıllarca hepimiz için büyük önem taşıyan, çizilmesinler diye üzerlerine titrediğimiz CD teknolojisi artık tarihin sayfaları arasında yerini aldı bile. Ama bizler de bu ışıltılı ve hoş materyalleri farklı amaçlar için kullanabiliyoruz. Bu şekilde anılarımızı taze tutup, onlar ile yeni ürünler de oluşturabiliyoruz.

Bu projemizde sizler ile CD parçalarını kullanarak ışıltılı top yapımına göz atacağız. Daha önce de farklı projelerde CD kullanımına değinmiştik. Bu kendin yap projenizde ise ışıltılı, dekoratif toplar yaparak, özel sonuçları almanızı sağlayacağız.

ışıltılı top yapımı

Birkaç tane eski CD, bir parça lame ışıltılı kumaş, yılbaşı ağacı için satılan cam fanus tüpler, makas ve silikon tabancası bu projemiz için gerekli olan malzemeler.

ışıltılı top

İşlem aşamalarımız da oldukça kolay. Öncelikle CD orta büyüklülükte parçalara ayrılacak. Bunun için makasınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yukarıda ki ilk resimde görüldüğü gibi, önce CD üzerinde denin bir kesik oluşturup, ardından üçgen, dörtgen farklı şekillerde kesimler yapabilirsiniz.

ışıltılı top resimli anlatım

Silikon yardımı ile kestiğiniz bu parçaları uygun şekilde ve aralarında boşluklar bırakarak, fanusun üzerine güzelce yapıştırın. Basit bir uygulama ile oluşturduğunuz ışıltılı top projesi, farklı şekillerde daha da cazip şekle getirilebilir. Bu projede topun içinde altın yaldız görüntüsü vermek amacı ile lame kumaş kullanılmış. Sizler de bu şekilde bir çalışma yapabilirsiniz.

cd'den ışıltılı top yapımı

İşlem sonrasında elde edeceğiniz ışıltılı top inanılmaz şık ve özel bir görüntüye sahip olacaktır. Basit bir cam fanus için bu uygulamayı sizler de evlerinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

atık cd'lerden ışıltılı top

Farklı şekillerde ve alanlarda kullanabileceğiniz bu özel ürün, ev dekorasyonunda da harika bir kendin yap projesi olarak yerini alıyor.

eski cd den ışıltılı top nasıl yapılır

Yılbaşı süsü olarak da başarılı şekilde kullanabileceğiniz bu sağlıklı ve güzel ürünler, evlerinizi çok daha özel ve şık yapabilme kapasitene de sahipler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here