Eski Çatal Bıçaktan Dekoratif Ürünler

Eski çatallardan askılık
Eski çatallardan askılık

Eski çatal ve bıçaklarınızı kullanmıyor ve artık onları çöpe atmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; bu fikirden acilen vazgeçmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü önemsemediğiniz ve artık işe yaramayacağını düşündüğünüz eski çatal ve bıçaklardan dekoratif ürünler tasarlayabilir; evlerinizde harikalar yaratabilirsiniz. Bizler, ilham verici birkaç dekorasyon fikrini sizlerin bilgisine sunuyor ve gerisini tamamen sizlere bırakıyoruz. Bu sıra dışı dekorasyon fikirlerimize göz atmadan çatal ve bıçaklarınızı çöpe atmayın! Daha sonradan pişman olabilir ve bu fikirler daha önce aklınıza gelmediği için kendinize kızabilirsiniz. İşte eski ve hiçbir işe yaramaz diye düşündüğünüz çatal ve bıçaklarınızla tasarlayabileceğiniz harika dekorasyon önerileri.

Eski çatallardan askılık yapımı

Eski çatallardan askılık

Malzemeler: Birkaç adet çatal, Çatalları Duvara yapıştırmak için yapıştırıcı.

Yapılışı: Eski çatallarınızı, biraz bükerek çivi yardımı ile duvarlarınıza monte etmeye ne dersiniz? Böylelikle eşyalarınızı ya da kıyafetlerinizi asabileceğiniz hoş görünümlü dekoratif bir obje de elde edebilirsiniz. Eski çatalları askılık olarak değerlendirmek, daha önce aklınızın ucundan bile geçmemişti değil mi? Birkaç adet çatalı yan yana dizerek ve çatalların tutma kısmı askılık vazifesi görecek şekilde duvarlarınıza ya da kapılarınıza monte edebilirsiniz.

Eski çatallar ile mumluk yapımı

Eski çatallar ile mumluk

Malzemeler: 1 adet çatal, 1 adet fincan altı.

Yapılışı: Eski çatallarla yapabileceğiniz süs eşyaları içerisinde mumluklar da yer almakta… Elektrikler kesildiğinde ilk olarak başvurabileceğiniz bir mumluk tasarlamayı düşünüyorsanız; eski çatalınızın uç kısmına bir adet mumu geçirerek; güzel bir mumluk inşa edebilirsiniz. Bu aşamada çatalın el ile tutma kısmını ise bir adet fincan altlığına geçirmeniz gerekiyor. Böylelikle mumluk tasarımını dakikalar içerisinde tamamlamayı başarabilirsiniz.

Çatal ve bıçaktan ayna çerçevesi yapımı

Eski çatallar ile mumluk

Malzemeler: 1 adet ayna. Aynaya göre yeterli sayıda çatal ve bıçak. Silikon ve silikon makinesi.

Yapılışı: Çatal ve bıçakları değerlendirebileceğiniz en sıra dışı fikir ise çatal ve bıçaklar ile duvar aynası çerçevesi hazırlamak! Bir adet çatal bir adet bıçak olacak şekilde çatal ve bıçakların tutma kısımlarını önce aynaya silikon ile yapıştırabilir, ardından bu tasarımı evinizin en güzel köşesine asabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak, farklı tasarımlarla yeni modeller keşfedebilirsiniz!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı