Erkek Bebekler İçin Arabalı Yelek Modeli

Arabalı Yelek Modeli
Arabalı Yelek Modeli

Bazı bebek yelek modelleri hiçbir zaman geçerliliğini yitirmez. Bunlardan biri de araba figürlü yelek modelleridir. İşte biz de sizler için böyle bir model bulduk. Özellikle erkek bebekler için örebileceğiniz arabalı yelek modeli sizlere gerçekten bir nostalji yaşatacak.

Model 0-1 yaş içindir. Bedeni saks mavisi, ön bedende bulunan yol ise gri ve siyah iple çalışılmıştır. Bunun haricinde araba motifleri için de farklı renklere ihtiyaç duyulmuştur. Örnek anlatımında kullanılan iplerin markası Himalaya Everday Bebe Lux’tür.

El sıkılığına bağlı olarak 3,5 ya da 4 numara şiş kullanılması önerilmiştir. Araba motifleri tığla örüldüğü için 2,5 numara örgü tığı kullanılmıştır. Ayrıca 4 adet de araba figürlü düğme ilave edilmiştir.

Arabalı Erkek Yelek Modeli
Arabalı Erkek Yelek Modeli

Eğer farklı modeller arıyorsanız 15 tane örgü erkek bebek yelek modeli paylaşımımız sizlere yol gösterecektir.

Arabalı Erkek Yelek Modeli Nasıl Örülür?

Yakadan başlanan klasik yelek modelidir. 76 ilmekle başlanır. 4 diş haroşa boyunca örülür. Ardından ön bedeni, kolları ve arka bedeni ayrılarak roba kısmı tamamlanır.

Roba ayrımı yapılırken bedenler ve kollar arasında birkaç ilmek 1 dola-1 ör işlemiş gerçekleştirilir. Kollar için 10, arka beden için 22, ön bedenler için 15’er ilmek ayrılır. Kollar ve arka düz örülürken, ön bedenler için ayrılan 15 ilmeğin 8 tanesi düz, 7 tanesi ise haroşa şeklinde örülür.

Arabalı Erkek Yelek Modeli Yapımı
Arabalı Erkek Yelek Modeli Yapımı

Kol ayrımlarında ajur çalışılarak 18 artırmalı roba çalışması tamamlanır. Artık sadece ön ve arka beden ile devam edilir.

Devamında beden kısmında yer alan yol ve araba çalışmaları ile arabalı yelek modeli bitirilir.

Kaynak: https://youtu.be/9LnGoWPcT6U (ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı