Ana Sayfa Sağlık En Yeni SPA Trendleri

En Yeni SPA Trendleri

spa
spa

Nasıl Türk hamamları bütün dünyada ün salmışsa bir başka trend olan konu ise SPA yani sağlık ve güzellik aynı zamanda rahatlama merkezlerinde yapılan masajlar da bir o kadar hatırı sayılır bir üne kavuştular. Maske ya da benzeri bakımların bütününe verilen isim SPA yani güzelleşme konulu yapılan o tazeleme işlemlerinin genelidir. Sizler için bu SPA merkezlerinde uygulanan bazı yöntemler hakkında bilgiler vermek isteriz.

Bunların en başında soğuk terapiler geliyor. Yıllarca bütün spor dalları dahil olmak üzere buz şoku uygulaması yani buz terapisi türündeki kan dolaşımının artmasına bağışıklık sisteminin de güçlenmesine yardımcı oluyor. Özellikle vücutta yer alan toksinleri atmaya yardımcı olan soğu algınlığı dahil alerji ve demans ya da diyabet gibi çoğu hastalığı da iyileştirici özellikler taşımaktadır. Kas ağrılarına ve ödeme de şişlikleri azaltmaya da iyi gelmektedir.

en-yeni-spa-trendleri

SPA merkezilerinde müzik ve ışık kullanımı ve titreşim yoluyla vücuda ulaştırılan iyileştirmeler de oldukça trend durumdadır. Bununla birlikte bazı SPA merkezlerinde   adı altına hizmetler de verilmektedir. Wellness koçluğu da yine SPA’larda önemli popülaritesi olan uygulamalardandır. Yaşam koçluğu anlamına gelen wellness ile bu merkezler ziyaretçilere yaşatacakları sağlık hizmeti deneyimi sonrası da nasıl devam ettirmeleri nasıl davranmaları gerektiğini öğretmektedir.

Aile boyu hizmetler veren SPA’lar da yine trend durumda ve 18 yaşın altında bazen ise bebeklere özel hizmetlerle devam etmektedir. Çocukların sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmalarında küçük yaşlardan itibaren de bu hizmetleri veren SPA’lar uyguladıkları güzel terapi yöntemleriyle ön plana çıkmaya devam etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here