En Kolay Sonsuzluk İğne Oyası Modeli ve Yapımı

En Kolay Sonsuzluk İğne Oyası
En Kolay Sonsuzluk İğne Oyası

Kolay yapılışları olan iğne oya modelleri her zaman daha fazla ilgi çekmişlerdir. Bunlardan biri de kolay sonsuzluk iğne oyası modelidir. Çoğu hanımın zorlandığı oyalardan biri sonsuzluk iğne oyalarıdır. Bunu en kolay bir şekilde nasıl yapacağınız bu öğretici videoda açık bir şekilde anlatılmış ve gösterilmiştir.

Buna benzer bir iğne oyası modelini üçgen yalancı iğne oyası örneğinde incelemiştik. İsterseniz ona da bakıp bu kolay sonsuzluk oya modelini yapmada kaynak olarak kullanabilirsiniz.

Yapımı En Kolay Sonsuzluk İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere sonsuzluk oyaları yazma kenarında yapılan oyalardan değildir. Oyalar dışarda örülüp hazırlandıktan sonra yazma kenarlarına eklenmektedirler. Bu yüzden oyayı bir sonsuzluk oyasının yapımı ve bir de yazma kenarına ekleme diye iki aşamaya ayırabiliriz.

En Kolay Sonsuzluk İğne Oya Modeli
En Kolay Sonsuzluk İğne Oya Modeli

Sonsuzluk Oyasının Yapımı

Beyaz ip ile parmağa 12 tur ip dolanıp diğer renkle sabitlendikten sonra bir halka oluşturulup parmaktan çıkarılmıştır. Sonrasında halka içerisine 13 tane sık iğnesi yapılmış ve beyaz ip kesilmiştir. Halkanın diğer ucuna düğüm yaparak geçilip aynı adet sık iğne bu kısma da yapılmıştır. Halkanın ortası bulunup iple sabitlenerek bu kısma 5 tane pırpır işlenmiştir. Sonrasında bu 5 pırpırın ilk ve sondakine birer pırpır, ortasındakilere ise zürafa yapılmıştır. Bundan sonraki sıralarda zürafaların baş ve sonuna pırpır, ortalarına zürafa işlenerek tepede bir pırpır kalana kadar devam edilmiştir.

Tüm sonsuzluk iğne oyaları bu şekilde yapıldıktan sonra yazma kenarına eklenmesi aşamasına geçilmiştir. Bunun için yazma kenarına aynı boyutta fildişi yapılmıştır. İki motif arasında 6 fildişi bırakılmıştır. Motifler bu aralarda kalan tığ batısı üzerindeki zürafalara tutturularak yapımı kolay sonsuzluk iğne oya örneği tamamlanmıştır.

Anlatımlı En Basit Sonsuzluk İğne Oya Modeli Videosu

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı