En Kolay Örgü Patik Babet Yapımı

Kolay Örgü Patik Babet Yapımı
Kolay Örgü Patik Babet Yapımı

Soğuk kış günlerinde ayağınızı sıcacık tutacak bir örgü patik projesini sizlere aktarmak istedim. Dışarıda severek giydiğimiz ve oldukça zarif bir görüntüsü olan babetleri evde de giymek adına bu projeyi oldukça beğendim. Sevdiğiniz babetleri evde de giyebilmenizi sağlayacak harika ve şık örgü babet yapımını sizlerin de beğeneceğinize eminim.

Bir patik olarak evde giyebileceğiniz tarzda kolay örgü babet yapımı için düz örgüyü bilmeniz yeterlidir. Örgüde çok fazla teknik bilmeseniz bile bu basit örgü tekniği ile oldukça şık patik babetlere sahip olacaksınız.

En Kolay Örgü Patik Babet Yapımı
En Kolay Örgü Patik Babet Yapımı

Videolu anlatımı da bulunan örgü babet patik yapımı için 7 numara şiş kullanılmıştır. Örnekte başlangıç için 20 ilmek atılmıştır. Siz kendi ayak genişliğinize göre bunu artırıp azaltmalısınız. Başlangıç ilmeklerinden sonra ayak uzunluğuna kadar düz örgü örülmüştür. Videodaki örnek babet uzunluğu için 25 sıra düz örülmüştür. Son sıranın bitiminden sonra da kapatma işlemi uygulanmıştır.

Babetin gövde kısmını ördükten sonra babeti süsleyecek olan kurdelenin örülmesine geçilmiştir. Kurdele için de 15 tane ilmek atılmıştır. Devamında 5 sıra haroşa örülerek kurdele için bir dikdörtgen örgü parçası elde edilmiştir.

Örgü Patik Babet
Örgü Patik Babet

Patik babetin gövde parçası ortadan enlemesine ikiye katlanmıştır. Topuk kısmını oluşturacak ucu dümdüz bir şekilde dikilmiştir. Ardından parmak ucunun yapımına geçilmiştir. Bunun için gövdenin diğer ucu teyeller gibi dikilmiş ve ipin ucu çekilerek babetin burun kısmı oluşturulmuştur. Üst kısmından birkaç sıra daha dikildikten sonra dikiş kısımlarının arkada kalması için gövde ters yüz edilmiştir. Kurdele için örülen parçanın ortasına ip dolanmak sureti ile kurdele formu kazandırılmış ve babet üzerine dikilmiştir.

Kolay Patik Babet Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı