En Kolay Örgü Kuzu Patik Yapımı

En kolay örgü kuzu patik yapımı
En kolay örgü kuzu patik yapımı

Minik kuzucukların ayakları için örmeyi düşünebileceğiniz kolay örgü kuzu patik yapımı ile beraberiz. Şu ana kadar bununla ilgili nette birçok kaynak olsa da yapımı en kolay yöntemlerden biri de budur. Örgüye yeni başlayan hatta başlamayı düşünenler için de kendilerini geliştirmeye olanak sağlayan bir örgü modeli olacaktır. Fazla da zamanınızı almayacak ve küçük patiklerinizi yarım saat kadar bir sürede hazırlamış olacaksınız.

Kolay örgü kuzu patik yapımı için ince bir bebe ipi, ana kuzusu ipi ve 5 numara şiş kullanılmıştır. Kuzu patiğin yapımına burun kısmından başlıyoruz. İlk etapta başlangıç için 30 ilmek atıyoruz ve ardından burun kısmı için tam 11 sıra düz örüyoruz. Ardından ana kuzusu ipine geçiyoruz. İpi örgümüze sabitliyoruz ve ters örgü örmeye başlıyoruz. Bu şekilde 6 sıra haroşa örüyoruz. Ardından örgümüzü bitiriyoruz ve yani kapatıyoruz.

kolay örgü kuzu patik yapımı
kolay örgü kuzu patik yapımı

Ardından şimdi de kolay örgü kuzunun kulaklarını yapmaya geçiyoruz. Bunu da düz iplikten 3 ilmek atarak örmeye başlıyoruz. İlk sırayı ters örgü şeklinde, ikinci sırayı da hiç artırmadan örüyoruz. Üçüncü sırada artırma yapıyoruz. Bundan sonra bitiminde 10 ilmek olana kadar her sırada artırarak örmeye devam ediyoruz. Devamında hiç artırma yapmadan 7 sıra daha örüyoruz ve örgümüzü kapatıyoruz. Bu şekilde kuzu patiğin diğer kulağını da yapıp patiğin birleştirilmesine geçiyoruz.

örgü kuzu patik yapımı
örgü kuzu patik yapımı

Kolay kuzu patik yapımı için gövde ve kulakları ördükten sonra birleştirme aşamasına geçiyoruz. Ön kısmı içeride kalacak şekilde ters kısmını katlayıp ana kuzusu ipi ile ördüğümüz kısmı dümdüz dikiyoruz. Burası aynı zamanda patiğin topuk kısmını oluşturacak. Burun kısmını teyeller gibi dikiyoruz ve ipi çekip büzdürüyoruz. Boşluk kalan kısımları da dikiyoruz. Ayak kısmı girecek şekilde bir boşluk bırakıyoruz. Ardından dikme işlemine devam ediyoruz. Kuzunu iki kulağını da patiğin tepesine simetrik bir şekilde dikiyoruz. Şimdi siyah bir yün ip ile kuzunun gözlerini ve burnunu işlediğimizde kolay kuzu patiğimiz kullanıma hazır hale gelecektir.

Kolay Örgü Kuzu Patik Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı