En Kolay Örgü Eldiven Yapımı

En Kolay Örgü Eldiven Yapımı
En Kolay Örgü Eldiven Yapımı

Sizlere en kolay yoldan yapabileceğiniz örgü eldiven yapımı ile ilgili bir video paylaşıyorum. Yalnızca dümdüz örgü örmeyi becerebilenlerin bile yapabileceği bir zorlukta eldiven örümü bu videoda. Bir de onları güzel tüylü bir ponponla süslediniz mi değmeyin keyfinize. Bu kolay örgü eldiven ile artık kışın o narin elleriniz artık üşümeyecek.

Kolay eldiven yapımı için bize ne lazım? Orta kalınlıkta bir ip ile bu ipe uyacak tarzda 5 numara şiş bu örgü eldiven için işinizi görecektir.

Kolay Örgü Eldiven Nasıl Yapılır?

Elinizin büyüklüğüne göre başlangıç ilmeklerinizi atarak kolay eldiven yapımı için işe koyulabilirsiniz. Videodaki anlatımda el büyüklüğü dikkate alınarak 30 ilmek atılarak başlanmıştır. Siz kendi el büyüklüğünüze göre bir sayıda ilmek atmalısınız. Ardından yine basit bir örgü tekniği olan haroşa örmeye başlayın. Elinizin büyüklüğünden bir miktar küçük olacak şekilde haroşa örerek dikdörtgen bir parça elde edin. Ardından örgü eldivenin bileklik kısmı için lastik örgü örmeniz gerekecek. Bunun da ölçüsünü kendi bileğinize göre ayarlamalısınız. İki ilmeği birlikte örüp tekrar şişe aktararak kapatma işlemi uygulayın.

Kolay Örgü Eldiven Nasıl Yapılır
Kolay Örgü Eldiven Nasıl Yapılır

Şimdi sıra başparmak için örülmesi gereken bölüme geldi. Bunun için videoda 10 ilmekle başlanmıştır. Bu ölçüyü başparmağınızın uzunluğuna göre belirlemelisiniz. Başparmağınızı saracak şekilde 10 sıra haroşa örün. Videoda başparmak için 10 sıra haroşa örülmüştür. Son olarak bu parçaya da kapatma işlemi uygulayın.

Parmağımızı da ördük. Artık parçalarımızı birleştirmemiz gerekli. İlk önce büyük parçayı alın. Ucunu iğne ile teyeller gibi dikin ve ardından ipi çekerek yuvarlaklaştırın. Sonra uç kısmından başlayıp parmak ucunuzun denk geleceği yerde boşluk bırakarak bileklik tüm parçanın kenarını birbirine dikin. Parmak ucu için ördüğümüz parçanın da ucunu teyelleyip büzüştürdükten sonra kenarını dikin. Son olarak bu parçayı eldiven üzerine ayırmış olduğunuz bölüme dikin. Süsleme amacı ile eldivenin bileklik kısmının hemen üst tarafına tüylü ponpon da dikin. Artık şık ve bir o kadar kolay örülen eldivene sahipsiniz.

İşte hepsi bu kadar kolay. Ne artırma ne de eksiltme yapmanıza gerek kalmadan kolay eldiven nasıl örülür öğrenmiş oldunuz.

Kolay Örgü Eldiven Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı