En Kolay Dikişsiz Burgulu Saç Bandı Yapımı

En Kolay Dikişsiz Burgulu Saç Bandı
En Kolay Dikişsiz Burgulu Saç Bandı

Tığ ile örebileceğiniz en basit örgü saç bantlarından birinin daha yapılışını anlatacağız. 4 sırada biten bu saç bandının orta kısmındaki kıvrımlı yapı dikişsiz boyunluktaki gibi örgünün başında yapılan bir yöntemle burgulu hale gelmektedir. Bu kıvrımlı yapısı nedeni ile de dikişsiz burgulu saç bandı ismini almıştır.

Oldukça kalın bir ip kullanılmıştır. 6 numara tığ ile örülmüştür. Eğer elinizde bu kadar kalın ip yoksa birkaç ipi birleştirerek de bu saç bandını örebilirsiniz. Hatta saç bandını biraz daha büyütüp de aynı burgulu yapıyı bozmadan bir boyunluk bile yapabilirsiniz.

Dikişsiz Burgulu Saç Bandı
Dikişsiz Burgulu Saç Bandı

Tığ İşi Kolay Dikişsiz Kıvrımlı Saç Bandı Nasıl Örülür?

Şiş ile örülen dikişsiz boyunluk yapımında ilk sırada uygulanan ufak bir işlemle örgü iki yana doğru ilerlemekteydi. Bu tığ işi kolay burgulu saç bandı da aynı mantıkla ilk sırada çevrilen tırabzan sırası ile her iki yana büyümektedir.

Bu ilk püf noktası idi. İkincisi ise saç bandının çift sayıda örülmesidir.

Dikişsiz Burgulu Saç Bandı Yapılışı
Dikişsiz Burgulu Saç Bandı Yapılışı

Dikişsiz olduğu için örülecek kafa çevresince zincir çekilerek başlanmalıdır. Daha sonra bu çekilen zincir kaydırma tekniği ile birleştirilip yukarı da belirtilen püf noktaları dikkate alınarak tırabzanlarla ilerlenmektedir.

Daha önceden belirttiğimiz gibi aynı mantıkla başlangıç zinciri artırılarak saç bandı değil de bir tığ işi boyunluk bile örebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/7j7jsdQZp7A (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı