Ana Sayfa Örgü Videoları En Kolay Bebek Battaniye Örgü Modeli

En Kolay Bebek Battaniye Örgü Modeli

En Kolay Bebek Battaniye Örgü Modeli
En Kolay Bebek Battaniye Örgü Modeli

Bundan kolayı yok diyeceğiniz çok güzel bir bebek battaniyesi modeli yapımı paylaşacağım. Bu son derece şık ve basit modeli kolay bebek battaniye örgü modelleri içinde değerlendirebiliriz. Sizi fazla uğraştırmayacak bir örgü motifine sahiptir. Hem kendinizi geliştirmek hem de güzel bir örgü bebek battaniye örneği örmek isteyenler için arayıp da bulamayacakları tarzdadır.

Örnek model 8 ve katlarından oluşuyor. Orta kalınlıkta bir ip ve 3,5 numara şiş ile örülmüştür. Tek renk ip kullanılmıştır. Bebek battaniye örneği yapılışı küçük bir örnek üzerinden anlatılmıştır. Bu güzel örgü modeli ile erkek kazakları, hırkalar, süveterler de örebilirsiniz. Ayrıca yeni model kare bebek battaniyesi yapılışına da bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

En Kolay Örgü Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

5 diş haroşa örülerek model ters yüzde başlatılır. Düz yüzünde hep düz, ters yüzünde de ters gidilir.

En Kolay Bebek Battaniye Örgü Modeli Yapımı
En Kolay Bebek Battaniye Örgü Modeli Yapımı

Beş diş haroşadan sonra bebek battaniye modeli çalışılmaya başlanır. Örnek sırası 4 diş olana kadar ters yüzlerde ilmekler 6 düz-2 ters şeklinde örülür. Düz yüzde ise düz olarak örülür.

4 diş örnek örüldükten sonra düz ve ters yüz çalışmaları 3 sıra daha yukarıda anlatıldığı gibi uygulanır. Artık bu aşamadan sonra çubuk motiflerinin yeri değiştirilir. Ters yüzde iken iki çubuk arasındaki 6 haroşanın başından ve sonundan 2 bırakıp çubuk motifin yeri kaydırılır.

Sonraki sıralarda da bu iki çubuklu örnek sıraları öreceğiniz örgünün uzunluğuna göre tekrarlanır.

Anlatımlı En Kolay Bebek Battaniyesi Modeli Videosu

Görsel olarak nasıl örüldüğünü izlemek için aşağıdaki örgü videosundan yararlanabilirsiniz. Bu yukarıdaki yazılı anlatımla anladıklarınızı video ile pekiştirerek örgü modelini daha iyi çözeceksiniz.

Kaynak: https://youtu.be/mPDiKLSZbDg

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here