En Güzel Etamin Seccade Örnekleri

etamin işi seccade örnekleri

Selam bayanlar; daha önce de güzel etamin işi seccade örneklerinden paylaşmıştık. Etaminli çalışmaların oldukça elit ve güzel göründüğünü biliyorsunuz. Sırada sizlere yine çok özel etamin işi seccade modelleri paylaşmak istedik. Örnekler arasında elde etmek isteyeceğiniz kadar harika, son derece güzel etaminli seccadeler kesinlikle hoşunuza gidecektir. Diğer ismiyle kanaviçe seccadeler, kesinlikle işlemek isteyeceğiniz örnekleriniz olacak kolayca yapabileceksiniz. Oldukça farklı el işi tekniklerinin basit şekilde uygulandığı süslemeli türdeki etaminli seccadeler, eve gelecek bir misafire dahi sunulabilecek kadar özel seccadeler olacaktır.

Yeni Etamin Seccadelerin Kullanım Alanları

Çok eskiden de uygulanan etaminli seccadeler, eskilerden günümüze kadar en şık halleriyle en güzel etamin modeller olarak ulaşmıştır. Televizyondaki bazı eski filmlerde bile göze çarpan kanaviçe modeller ve farklı etaminli seccade örneklerinden bazıları, resimli örnek motiflerimizde de yer almaktadır. Kullanım alanlarına bakıldığında masa örtüleri, yastık, karyola etekleri, yatak örtüleri, perdelerde bile uygulanabilen kanaviçeler kesinlikle güzel durmakta hoş örnekler olmaktadır. Eski zamanlarda uygulanan örneklerde ise çok özel çiçek modellerini örtülere kanaviçe olarak işlemişlerdir.

Yepyeni Seccade Etamin Örnekleri

Yeni olan seccade etamin modellerine bakıldığında işlemeleri kiminin ince türde, kiminin ise narin farklı türde kalın olan motiflere yer verildiği anlaşılmaktadır. Genelde bayanların çeyiz sandıklarını da süslemeye devam eden kanaviçelerin yeni modelleri de görülmeye değerdir. Hatta büyükannelere ait o özel arşivlere bugün bile baksanız, renklerinin hala solmadığını özenle korunduklarını bile fark edebilirsiniz. Bazı yatak odası modellerinin de vazgeçilmezi olan çok özel kanaviçe örnekleri, eskinden bu yana günümüze kadar özenle gelmiş motifler olarak günümüz hanımlarına da artık hizmet etmektedir. Zaman değişmiş olsa bile günümüze gelindiğinde, hanımların kanaviçe modellerine olan tutkuları hiç değişmedi. Değişen modaya inat, çoğu hazır işlenmiş olsa bile kanaviçeler evleri süslemeye güzel görünümler oluşturmaya devam ediyor. Maharetli bayanların işledikleri çok özel kanaviçe yapımı seccade örneklerine hayran kalacağınız kesin diyerek daha farklı güzel çalışmalarda buluşmak üzere diyerek, sizinde bu çok özel arşivden birkaçını denemenizi tavsiye ediyoruz. Kanaviçeler diğer ismiyle etaminli seccadeler, evlere oldukça çok yakışmakta ve mutlaka edinilmesi gereken örnekler arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Etamin Kırlent Modelleri başlıklı makalemizde çeyizlik, etamin kırlent ve etamin kırlent modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

2 Cevaplar

  1. Serra dedi ki:

    Bu model harika ellerinize sağlık örneğin şablon resmini almak gibi bir şansım var mı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir