En Çok Beğenilen Yazmalar

En Çok Beğenilen Yazma
En Çok Beğenilen Yazma

Halk dilinde eşarp adıyla da bilinen yazmalar, genellikle bayanların saçlarını örtmek için kullandıkları ipeksi bez olarak da bilinmektedir. Başörtüleri anlamında dini yönden de kullanılan yazmalar, sıklıkla değişik modeller halinde üretilir. Bazı yazma modelleri ise el işi şeklinde işlenir ve daha güzel bir hale getirilir. Günümüzde hanımların sık kullanmaya başladıkları yazmalar yani eşarplar, sade kullanımlarının yanı sıra işlenmiş haliyle de kullanılmaktadır. Yazmalar, kenarları iğne ya da tığla işlenince daha bir göze hitap eder hale gelebiliyor. Eşarpların kenarları güzel işlemelerle süslenerek, insanların daha bir hoşuna gitmektedir.

Beğenilen Yazmaların Yenileri

Bu yazımızda sizlere en çok beğeni alan yazma örneklerini sunmak istedik. Beğenilen eşarp modellerini örnek olarak alıp, siz de işleyebilirsiniz. Bayanların sık sık kullandıkları yazmalar, kullanımları açısından da her türlü alanda kolaylık sağlamaktadır. Annelerimiz çok eskiden beri, farklı işlemlerle yazma kenarı süslemeleri yapmaktadır. Sunulan modellerde daha önce pek görmediğiniz türde işlemelere de rastlayabileceksiniz. İlk modelde gri tonlu ve pembe işlemeli yazmamız, son derece şık görünmektedir. Yazma kenar süsü olarak farklı bir motif kullanılmış ve güzel görünmesi sağlanmıştır.

Beğeni Alan Yeni Yazmalar

Yazmalar genellikle eskiden bu yana hoş motiflerle süslenerek, kullanım güzellikleri artırılan baş örtüleridir. Hanımlar, sade yazmalar takmak yerine, kenar işlemeleriyle başörtüsü olarak daha şık görünecek yazmaları tercih etmektedir. Diğer modellerimize geçtiğimizde, sıradaki modelde ise farklı renkler kullanılmıştır. Yazma kenarı süslemesinde mavi çiçek motifiyle, pembe çiçek motifi kullanılmıştır. Farklı bir örnekteyse, kırmızı işlemeli motif ve krem yazma kullanılmıştır.

Krem renkteki yazmalara genellikle işlenen kırmızı motifler, son derece kullanışlı yazmalar oluşturulmasını sağlamaktadır. Diğer bir modelimizde ise pembe ve içinde çiçek baskısı olan yazmada, sarı ve tozpembesi, yeşil renkte çiçek motifleri yapılmıştır.  Yazmaya adeta can vermiş olan güzel görünmesini sağlamış bu örnekte, bayanlar tarafından sıkça kullanılmaktadır. Son örneğimizde yazma kenarı süsü olarak yıldız çiçeği motifi işlenmiştir. Renk olarak yıldız çiçeği motifinde, beyaz-pembe-mor renkler işlenmiştir. Güzel görünüme sahip olan bu yazma kenar süsü de, son derece kullanışlı ve hanımların çok sevdiği örnekler arasındadır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı