Elma Sağlıklı Zayıflamanızı Sağlıyor

elma ile sağlıklı zayıflı
elma ile sağlıklı zayıflı

İçindeki yüksek miktarlı vitaminler ve antioksidanlarla gelişmiş bir diyet yiyeceği olarak ön görülen elma, aslında diyet yapmak isteyenlerin ya da sağlıklı zayıflamak isteyenlerin baş tacı edebilecekleri kadar özel bir besindir. Elma yediğinizde iyice çiğnendiği taktirde bunun etkisi diyet kadar harika olabiliyor.

Sağlığınızı koruyabilen, incelten aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirmesini iyi bilen elma aslında oldukça faydalı bir besindir.  Faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok olan elmadan günlük düzenli tüketilirse ayda 5 kiloya kadar verilmesi mümkündür. Fakat elmayı diyet amaçlı şekilde yiyecek belli başlı ufak kurallarına uyduğunuzda bu işlevini yerinde getirmektedir.

Diyetisyenler ve uzman tavsiyelerinde bakıldığında özellikle de yeşil elma, daha hızlı şekilde bu söylediklerimizi yapabilecek bir gıda maddesidir. Elma ile sağlıklı zayıflamak için yemek öğünlerinden hemen sonra şeklinde değil de, daha çok aradan biraz zaman geçince tüketmek bu zayıflama prensibinin başlıca kuralıdır.

Elma sadece sizin fazla kilolarınızı vermenize yardımcı olmuyor, aynı zamanda cildi güzelleştirip kişinin yağ yakmasında da büyük bir rol oynayabiliyor. Tokluk hissi uyandırması kalbinize karşı güçlendirici bir etki göstermesi de belli başlı faydaları arasında yer almaktadır. Genel anlamda bunun adına elma diyeti denilse de, kolay anlamda bu kesinlikle işe yarayan bir kilo verdirici çözümdür. Elma içerisinde yer alan oldukça faydalı lifler kişiyi tok tutarak bu diyetin yapılmasını da kolaylaştırabilmektedir.

Elma diyeti; 6 gün şeklinde yapılıyor. Birinci gününde 1 kilo kadar, 2. Gününde 1,5 kilo kadar, 3. Gününde 2 kilo kadar, 4. Gününde 2 kilo elma, 5. Gününde 1,5 kilo kadar elma ve son olarak 6. Gününde ise 1 kilo yeşil elma ile bu diyeti yapabilirsiniz. Ayrıca bu diyeti yaparken elma yanında kepekli ekmek de tüketmek mümkündür. Bu diyeti yapanların genel olarak 5 ya da 6 kilo verip zayıflayabildikleri görülmüştür.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı