Elit Gece Lambası Yapımı

gece lambalarını süslemek
gece lambalarını süslemek

Güzel dekorlar deyince, akla hemen evde dikkat çekecek dekorlar gelebiliyor. Elit bir gece lambası, evinizdeki havayı tamamen değiştirebilir. Sizlere özel bu kendin yap çalışmamızda var olan gece lambanızı süsleyerek daha elit bir gece lambası elde etme işlemlerini anlatacağız. Oldukça kolay yapıma sahip gece lambasını, gerekli malzemeleri tedarik ederek sizde hemen yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızın evlerinde yer alan gece lambalarını süslemek, onların da gece lambalarını sadelikten kurtarabilir. Sade bir gece lambası yerine, daha süslü şık bir dekor haline dönüşecek gece lambası çalışmamızı seveceğinizi umuyoruz.

Elit Gece Lambası Malzemeleri

Gece lambasının gerekli malzemeleri listesinin başında, bir adeta gece lambası (eski gece lambanız olabilir), oyuncak aksesuarlar (resimdeki türde olabilir), bant, sprey beyaz boya, sprey altın rengi boya, yapıştırıcı tutkal (plastikleri gece lambasına yapıştırmak için) Elimizdeki malzemeleri de kullanabiliriz. Yani illaki resimdeki gibi aynı oyuncakları arayıp bulmanıza gerek yoktur. Evinizde yer alan küçük oyuncak arabalarla, farklı oyuncaklarla ya da küçük asker oyuncak süslerini de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kendin Yap Elit Gece Lambası

Elit Gece Lambası Yapılışı

Eskimiş gece lambasını yenilemek için ilk adım, gece lambanızın üst kısmını çıkartmak olacaktır. İşlemlerin devamında gece lambasının ışığı tutan kısmını çıkarttıktan sonra, hemen resim ikideki gibi bandımızı yapıştıracağız. Buradaki amaç ise lambanın takılacağı yere boya kaçmaması içindir. Daha sonra abajurun yani gece lambasının üzerine, oyuncaklarınızı gelişi güzel şekilde koyabilirsiniz. Resim üç ve dörtteki gibi oyuncakları gece lambasının demirine yapıştırmalısınız. Sonrasında ise beşinci resimdeki gibi beyaz spreyi kullanarak, gece lambasını beyaza boyamalısınız. Resim altıda ikinci renge geçmemiz gerektiği görülecektir. İkinci renk olarak beyazın üzerine altın rengi spreyi kullanıp, gece lambasını altın rengine boyayacağız. Resim yedideki gibi gece lambasını altın rengine boyadıktan sonra, abajurun üst kısmını tekrar yerine takacağız. Eskimiş abajuru yenileme çalışmamız bu son işlemlerle beraber tamamlanmış olacaktır. Ana resimdeki gibi eski normal abajura dekor katarak, evimizde daha güzel görünmesini sağlamış olacağız. Sizde gece lambasını kolayca yenilemek için resimlerdeki işlem adımlarını takip edebilirsiniz. Artık evde dekor oluşturmak konusunda, sizde evdeki farklı araç gereçlere de bu tarzda uygulamalar yapabilirsiniz.

Kendin Yap Elit Gece Lambası
eskimiş abajuru yenileme
gece lambası dekoratif süsleme
dekoratif abajur yenileme projesi
abajur dekorasyon fikirleri
gece lambası dekorasyon fikirleri
gece lambası yenileme
gece lambasını kolayca yenilemek
gece lambalarını süslemek
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı