Eldivenden Kuzu Yapalım

eldivenden kuzu yapılışı
eldivenden kuzu yapılışı

Farklı şekillerde evinizde ki özel ürünleri kullanarak sizler de çok çarpıcı sonuçları alabilirsiniz. Geri dönüşüm projelerinde özellikle kendin yap olayını sizler de seviyor olabilirsiniz. Bunlar içinde evinizde kullanılmayan ya da atıl olarak duran malzemelerin değerlendirilmesi önemlidir. Bu projemizde tam da bu tarz bir proje. Evinizde bulunan tek eldivenleri değerlendirerek eldivenden kuzu yapacağız. İster çocuklarınız için isterseniz evinizin bir köşesine bu harika kuzuyu koyabilir, inanılmaz bir keyif alabilirsiniz. Farklı bir görünüme sahip olan bu projesinin sonucunda sizlerin de mutlu olacağınıza inanıyoruz.

İşlem için bize eldiven (5 parmaklı ve tek parmaklı), makas, peluş kumaş ve diğer yardımcı dikiş malzemeleri gerekiyor.

eldivenden kuzu

Öncelikle resimde görüldüğü gibi eldivenin birinin parmağını kesiyoruz. Sonra, diğer eldivenin şekilde görüldüğü gibi yandan kesiyorsunuz.

eldivenden kuzu resimli anlatım

Üç numaralı resimde görüldüğü gibi eldivenin bilek kısmını çıkartın. Ve 4 numaralı resimde ki görünümü elde edin.

eldivenden kuzu nasıl yapılır

Beşinci aşamada havlu ya da peluş bir kumaş kullanılacak. 6. Resimde de görüldüğü gibi parmaklı eldiveninizin parmaklarını kesin.

eldivenden kuzu yapımı

Artık eldivenden kuzu yapımı işlemlerimiz oldukça netleşmeye başladı. İşlemleri tersten yapmak adına kumaşınızı o şekilde yerleştirin. 8 numaralı resimde görüldüğü gibi kuzunun ayakları ve başı iç kısımda kalacak şekilde diliş işlemini yapacaksınız. Elinizden biraz dikiş geliyorsa bu kendin yap projesini sizler de çok hızlı şekilde halledebilirsiniz.

eldivenden kuzu yapılışı

Ve işte eldivenden kuzu yapımı bitti bile. Hazır oyuncak gözleri de alıp, kuzunun yüzünü oluşturun. Bir minik parmak da kuyruk için de kullanabilirsiniz. Beklentilerinize çok farklı şekilde eşlik edecek olan bu projeler sizlerin de inanılmaz mutlu olmanızı, güzel zaman geçirmenizi sağlayacak olan harika projelerdir.

Bu tip işleri yaparken, farklı renklerde kullanabilir, daha dikkat çekici, farklı sonuçları elde edebilirsiniz. Sizler de her bakımdan özel etkileyici ve inanılmaz projelerimiz ile çok özel zaman geçirecek, en inanılmaz sonuçları hızlı şekilde alabileceksiniz.

Görsel olarak çok farklı olan bu tip çalışmalar ve amigurumi çalışmaları, zevkli projelerdendir. Çocuklarımız için daha güzel, farklı oyuncakları bu şekilde elde edebilir, harika sonuçları hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı