El Yapımı Kase Projesi

seramik hamuru malzemeleri
seramik hamuru malzemeleri

Farklı ve özel projelerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Harika ve çok etkili ürünler ile sizlerinde ufkunda farklı fikirleri ve yaratıcılıkları etkin şekilde oluşturmak isteriz. Ayrıca yeni projeler ile sizlerin de yapabileceği çok özel ve ideal bir oluşum ortaya koyuyoruz. Bu harika projemiz, özellikle çerez ya da farklı amaçlar için kullanılabilecek basit ama çok etkili özel ürünlerden. El yapımı kase için bizlere gerekli olan seramik hamuru, seramik boyaları ve ellerimiz. Bu harika işi yaparken sizler de çok fazla keyfi alacak ve inanılmaz güzel şeyleri yaratacağınıza eminiz.

El yapımı kase

Öncelikle avucunuzda yuvarladığınız kil ya da seramik hamurunuzu yavaş ve serbest hareketler ile parmaklarınız yardımı ile açmaya başlayınız. Bu şekilde hafif ve özel bir şekilde almaya başlayan hamurunuz sayesinde sizler de çok farklı bir keyif alacaksınız. El yapımı kase yapımı gerçekten çok keyfili ve özel bir işlemdir. Özellikle kaseler şekil aldıktan sonraki işlemler sizi daha çok eğlendirecek.

El Yapımı Kase Projesi
seramik hamurundan obje yapımı

Resimlerde görüldüğü şekillerde kaselerinizi şekillendirmeye devam edin. Farklı büyüklüklerde farklı hamurlar ile özel ve farklı kaseler yapabilirsiniz. Şuan bir şeye benzemeyen kaseleri fırında kuruttuktan sonra boyama işlemine başlayabilirsiniz. Aslında seramik boyalarını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz ancak tavsiyemiz el yapımı kase modellerinizin iç kısımlarını metalik bir boya ile boyamak çok daha şık olmalarını sağlayabilir.

seramik hamuru nasıl kullanılır

Hazır olan kaselerinizi en güzel şekilde yapmaya çalışmayın. Sadece altları düz olsun. Biraz ilkel ve ev yapımı görünmeleri onları diğer ürünlerden çok daha ayrıcalıklı bir hale getirecektir.

seramik hamurundan kase yapımı

Boyama işlemi için önerimizi yukarıda ki resimlerde görüyorsunuz. Bu hoş kaseler sizlere çok farklı amaçlar için yardımcı olabilir. Portmantonuzda anahtarlarınızı koyabilir, yatak odalarınızda takılarınızı yerleştirebilirsiniz. Oldukça hafif, yapımı kolay ve şık olan bu objeler birçok küçük dağınıklığı toplayabileceğiniz özel alanlar olacaktır.

seramik hamuru malzemeleri
El yapımı kaseler
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı