El Şeklinde Takı Standı Yapımı

el şeklinde takı standı
el şeklinde takı standı

Takıları saklamak kadınların büyük sorunlarından birisidir. Birçok yerde unuttuğumuz takılarımız ya kaybolmakta ya da kapalı kutular içerisinde uzun zaman bizim takmamızı beklemektedir. Gözünüzün önünde düzenli bir şekilde durması takılarınızı hem daha rahat kullanmanızı sağlayacak hem de kaybolmalarını önleyecektir. Yüzük ve bilekliklerinizi rahatça takabileceğiniz takı satan yerlerde karşınıza çıkan el şeklindeki takı standını evde kendi başınıza yapabilirsiniz. Bu el şeklindeki yüzüklüğü kendi başınıza yapabilirsiniz. Biraz uğraştırıcı olsa da alacağınız sonuçlar karşısında bu ürünü yapıp satmaya bile başlayabilirsiniz.

Bu standı yapabilmek için bir miktar alçı, ince bir tahta parçası, plastik eldiven (Kolay yırtılmayan), çivi raptiye, ahşap zımbası, bir bardak ve tahtayı kesebilmek için bir testereye ihtiyacınız bulunmaktadır. Eldivenlerin ağız kısımları bardak büyüklüğünde olduğundan ölçü olması açısından bardak kullanmamız gerekmektedir. Tahta parçasının üzerine yerleştireceğiniz bardağın etrafını bir kalemle çizin. Ortada kalan kısmı testere yardımıyla keserek, ortada oluşan yuvarlak kısma eldiveni sokun. Eldiveni kenarlarından hiçbir açıklık kalmayacak şekilde tahtaya zımbalayın. Bu aşamada önemli olan nokta eldivenin hiçbir şekilde buradan çıkmaması ve sarkma sonucu kopmamasıdır. Eldiveni güçlü bir şekilde tahtaya sabitlediğinize emin olmanız bu noktada önemlidir. Bir poşet gibi aşağıya çevireceğiniz eldivenin içine alçıyı boşaltın. Alçı birkaç saat içinde kuruyacaktır. Bu süreç boyunca tahtanın aynı pozisyonda kalması ve eldivenin aşağıya sarkmaya devam etmesi gerekmektedir. Tahtanın delik olmayan kısmına bir ağırlık koyarak eldivenin boşlukta sarkmaya devam ettiğinden emin olun.

Eldivenin içine döktüğünüz alçı kuruduktan sonra eldiveni keserek çıkartın. El şeklindeki takı standınız hazır olmuş olacaktır. Standınızı değişik renklerde boyayarak, güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Oldukça şık ve güzel olan bu takı standıyla yüzük, bilezik gibi takılarınız kaybolmadan gözünüzün önünde olacaklardır.

el şeklinde takı standı
el takı standı
alçı elden takı standı
takı standı el
el formunda takı standı
el şeklinde takılık
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı