El Örgüsü Pratik Tavşan Yapımı

pratik tavşan el örgüsü
pratik tavşan el örgüsü

El işleri ile farklı ürünler, modeller ya da aksesuarlar yapmamız mümkün. Bunlar içinde elbette ki çocuklarımız için de harika seçeneklere sahibiz. Son dönemin gözde projelerinden olan amigurumi yani el yapımı oyuncakla, çocuklar için hem daha sağlıklı, hem de daha hoş sonuçları sizlere de dağlıyor. Özellikleri bakımından çok farklı olan bu uygulamaları sizler de evinizde dakikalar içinde yapabilirsiniz. Bu kendin yap projenizde örgü tavşan yapımı hakkında detayları sizlere resimli anlatımlar ile aktaracağız. Bu şekilde en özel sonuçları alacak, harika ve etkileyici bir şekilde işlemlerinizi yapmanıza yardımcı olacağız. Çok kolay olan bu oyuncak için malzemelerimizde oldukça az. Örgü ip, şiş, bir parça pamuk, iğne iplik ve makas ile en güzel sonuçları sizler de elde edebilirsiniz.

El örgüsü pratik tavşan

İlk olarak normal bir el bezi gibi haraşodan kare bir parça örüyoruz. Boyutlarını istediğiniz şekilde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. 15×15 cm ölçülerinde ya da daha büyük yapabilirsiniz. Birkaç tane örgü tavşan yaparak bir aile oluşturmak isterseniz 2 büyük, 3-4 küçük ölçülerde işlem için örgü hazırlamanız mümkündür.

Resimde de görüldüğü gibi ördüğünüz parçanın tam ortasından iğne iplik yardımı ile iri teyel dikişi yapıp karşı köşeye geçin. Oradan da yukarı doğru iri dikiş yapın, üst kenar ortasını bulun ve oradan da başlangıç noktasına inerek bir üçgen oluşturun. Dikiş ipini özgür bırakın. Başlangıç ya da sonlama da düğüm atmayın.

El örgüsü tavşan

Dikiş ipini hafif çekiştirerek ortada ki alanın ortasına bir tutam pamuk koyun.

El örgüsü tavşan yapımı

Ve tamamen çekin sıkıştığın kalan ipi iyice düğümleyin. Bu şekilde örgü tavşan modelimizin başı ve kulakları ortaya çıkacak.

pratik tavşan resimli anlatım

Arkada kalan gövde kısmına da pamuk ya da elyaf koyarak, kenar kısmını ve kuyruk kısmını toparlayın.

pratik tavşan yapımı

Dikiş işleminden sonra resimde görüldüğü gibi bir görünüm elde edeceksiniz. Aynı şekilde bir ponpon yaparak, uygun boyutlarda bir kuyruk oluşturun.

pratik tavşan el örgüsü

Burun ve gözlerine de farklı ipler ya da hazır yüz malzemelerini kullanarak suratını oluşturabilirsiniz. Ve işte inanılmaz şık, sevimli tavşanımız hazır. Sizler de bu özel proje ile çocuklarınız ya da kendiniz için hemen birkaç tavşan yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı