Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri El Örgüsü Koltuk Şalı Nasıl Yapılır?

El Örgüsü Koltuk Şalı Nasıl Yapılır?

76
0
PAYLAŞ
koltuk şalı örgü modeli yapımı
koltuk şalı örgü modeli yapımı

Farklı el işi modelleri ile harika bir dünya yaratabilirsiniz. Özellikleri bakımından eşsiz ve inanılmaz el örgü modelleri, bizlere özel ürünler tasarlamamızı ve yaratabilmemizi sağlar. Bu şekilde sizler de evinizin ihtiyaçlarınız, kendi kıyafetlerinizi ya da sevdiklerinizin ihtiyaçlarını da bu şekilde örgüler ile yapabilirsiniz. Elinizden biraz tığ, şiş tutmak geliyorsa sitemizde bulunan harika projeler ile en özel yaratımları sizler de yapabilirsiniz. Özellikle ihtiyacınız olan modellere yer verdiğimiz sitemizde, bu kez örgü koltuk şalı yapımını resimli ve detaylı şekilde anlatacağız. İşlem için farklı renklerde ipler ve uygun kalınlıkta tığ kullanmanız yeterli olacaktır.

koltuk şalı örgü modeli

Yukarıda ki detaylı resimde de gördüğünüz gibi, dolgu işlemi ile parçalar hazırlayarak işleme başlıyoruz. Bu şekilde sizler de çok farklı ve özel sonuçları alacaksınız. Sol tarafta yarım baklava dikey dilim, sağda ise yarım baklava bir üçgen görmektesiniz. Bu parçalara bir de baklava dilimi tüm olarak öreceksiniz. Yukarıda ki parçaları örgü koltuk şalı kenarlarında kullanacağız. Bu şekilde dilediğiniz şekilde bir şal elde edeceksiniz.

koltuk şalı örgü modeli yapılışı

Evet diğer motifimizde bu şekilde olacak. Görüldüğü gibi 2 dolgu ile başlayıp, her sırada arttırarak, 10 sıra örüyorsunuz. Sonrasında ise azaltarak yine 2 dolgu kalana kadar devam ediyorsunuz.

İşlem öncesinde birçok motif yapmanız gerekecek. Her bir motifi yaptıktan sonra yukarıda ki şekilde olduğu gibi kenar oyası yaparken, motifleri bir birine ekleyebilirsiniz.

koltuk şalı örgü modeli resimli anlatım

Bu resimde de örgü koltuk şalı modelimizin birleştirilmesinin detaylarını görmektesiniz. Bir motifi tam oya ile çevirirken, diğer motifi de aynı şekilde boş bırakarak başlıyorsunuz. Daha sonra oyasız olan motifin oyasını yaparken, diğer motif ile birleştireceksiniz.

koltuk şalı örgü modeli yapımı

Modelimizin farklı şekilde tamamlanmış halini yukarıda görmektesiniz. Sizlere ilk aşamada bahsettiğimiz yarım dikey ve yatay baklavaların ne şekilde konulacağını görebilirsiniz. Bu sayede, şalınız dilimli görüntüden kurtulacak. Daha şık ve kullanışlı bir hale gelecektir. Her iki yan için de ayrı şekillerde motifler ile açık olan yerleri kapatabilir, işlem bittikten sonra kenar oyasını da dilediğiniz gibi yaparak, koltuklarınıza, kanepelerinize bu harika örtüyü örtebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here