El Örgüsü Kırlent Modelleri

el örgüsünden yapılma kırlentler
el örgüsünden yapılma kırlentler

Evlerde güzel bir dekor diyebileceğimiz süslü yastıkları hepimiz seviyoruz. Farklılık ve güzel bir yastık türü kim istemez ki hanımlar. Böylesi bir hava değişimi ve güzel bir dekor değişimi sizin eve de uğrasın isterseniz, yazımızın devamını takip etmenizi önereceğim. El örgüsünden yapılma kırlentler son derece zarif gelecek ve hoşunuza gidecektir. Kırlent modellerinin çoğu normal standart işlenmiş örneklerdir. Fakat sizlere el örgüsü kırlent örneklerini sunmak istiyoruz bayanlar. Neredeyse hayallerinizdeki yastık örneklerini keşfetmiş gibi olacaksınız. Herkese hitap edecek türde örgü kırlentleri seveceğinizi düşünüyorum.

El Örgüsü Kırlentler

El örgüsünden yapılma kırlentler için eski yastık kumaşlarını bir güzel sökerek, örgü kırlent yapımına hemen başlayabilirsiniz. Eski yünleri ele alıp el örgüsü kırlentleri oluşturması o kadar da zor olmayacaktır. Örgü kırlentler dış piyasada oldukça pahalı şekilde satılmaktadır. El örgüsünden yapılma yastıkları, kendiniz deneyip işleyebilirsiniz. Eskiden beri aslında annelerimizin ve babaannelerimizin yaptıkları yastıkları bile hala değerlendiren hanımlar görmekteyim. O modellerden esinlenip, daha güzel örnekler çıkarabilirsiniz.

El Örgüsü Kırlent Örnekleri

El örgüsünden yapılma kırlentlerde renkleri tamamen kendinize özel seçebilirsiniz. İşleyeceğiniz motiflere ilham olması açısından, sizlere örnek olarak resimli el örgüsü kırlent galerisi sundum. Yine düz renkte el örgüsü kırlentleri de çok seveceksiniz. Modeller aslında birçok bakımdan değişiklik gösterebiliyor. Yıldız şeklinde, kare, yuvarlak ve dikdörtgen şeklinde el örgüsü kırlent türlerini de resimlerde keşfedebilirsiniz. Yine kırlentlere uygulanan tığ işi süslemelerin de iyi şekilde durduğunu ve çok yakıştığını söylemeden geçemeyeceğim.

Örgü kırlentlerde yün seçimleri ve renk ahengi de kesinlikle önemlidir. Bu seçim klasik örgülerde bile sizi monotonluktan kurtaracaktır. El örgüsü kırlentler aynı zamanda mobilyalarınıza da uyumlu olmalıdır. Bunu sağlamak için ise renklerin gücünden faydalanabilirsiniz. Kırlentlerin örgü türlerini, mobilyaların renkleriyle kombin etmek o kadar da zor gelmeyecektir. Siz de artık evdeki dekoru değiştirmek için o kadar beklemeyecek, karar verip hoşunuza gidecek el örgüsünden yapılma kırlent modellerini çok seveceksiniz. Resimli galerideki örneklerimiz tam da bu noktada işinize yarayacak nerden motif bulsam derdiyle uğraşmayacaksınız. Herkese şimdiden kolay gelsin diyoruz. Farklı el işi ve örgü konularında görüşmek üzere.

El Örgüsü Kırlent
resimli örgü kırlent modelleri
örgü kırlentler
el örgüsü kırlent örnekleri
Kırlent modelleri
el örgüsünden yapılma kırlentler
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı