El işi Kare Dantel Salon Takımı Nasıl Yapılır

Kare Dantel Salon Takımı Nasıl Örülür
Kare Dantel Salon Takımı Nasıl Örülür

El işi çalışmalarına dantel işleri ile devam ediyorum. Sizlere daha önceki yazılarımda ağırlıklı olarak oya örnekleri paylaşmıştım. Bu sefer farklı olsun diyerek Elişi Örgü kanalının kare dantel salon takımı yapımı videosunu paylaşmayı uygun buldum. Bu harika el işi salon takımı örneği ile salonunuzu şenlendireceksiniz. Gerçekten çok güzel bir dantel örneği olmuş.

Oldukça şık bir görünüme sahip olan bu dantel salon takımı gül ve çark motiflerinden oluşmaktadır. Gül motifleri kare salon takımında köşelerde ve ortada yer alırken aralarda da çark motiflerinin yer aldığı görülmektedir. Kenar kısımlarında da üçgen biçimli süslemelerle bu güzel dantel işini tamamlamış olacağız.

Lafı fazla uzatmadan dantel salon takımı nasıl yapılır anlatmaya çalışayım.

Başlangıcımızı 108 zincir çekerek yapıyoruz. Zincirin üzerine 3 zincir daha çekerek 62 tane kutucuk yapıyoruz. Sonra 6 zincir çekip dönüyoruz. 21 kutucuk yapıp sonra kutucuğun üzerine 4 dolgu 3 zincir çekerek birer kare boş halinde 5 tane dolgu yapıp tamamlıyoruz. Sonra 1 kare boş koyup üzerine 4 zincir, kutucuğun başına batarak 4 tane aynı şekilde devam ediyoruz. Tekrar 1 kutucuk kare yapıp 4 dolgu yaparak dolduruyoruz. 3 zincir çekerek 21 tane boş kutucuk yapıp boş kutucuğu tamamlıyoruz. 6 zincir çekip 22 tane kutucuk yaparak tamamlıyoruz. Alttaki karenin yanındaki boş kutuyu 4 dolgu yaparak dolduruyoruz. 6 zincir çektikten sonra 5 dolgu yapıyoruz. Boş kutucukların aralarına dörder tane dolgu yaptıktan sonra 22 tane kutucuk yapıp 6 zincir çekiyoruz. Sonra 22 tane boş kutucuğa devam ediyoruz.

Kare yapıyoruz ve sonra 6 zincir çekip dönüyoruz. 7 tane kutucuk yapıyoruz. 7 tane boş kare, 3 kareye 3 dolgu yapıp 3 zincir çekerek 2 tane boş kare yapıyoruz. Üçüncü karenin içine 4 tane dolgu yapıp üçer zincirle kareleri dokuza tamamlıyoruz. İki karenin içine 4 dolgu yapıp 6 zincir çekerek 4 dolgu daha yapıyoruz. Tekrar 6 zincir çekip 7 tane boş kare yaparak 3 kare boşun içerisine dolgu yapıyoruz. İki boş kare yapıp tekrar 1 dolgu yaparak 8 tane boş kare yapıyoruz. Bu şekilde devam ederek dantel peçeteyi bitiriyoruz.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı