Efsane Cepken Erkek Çocuk Yelek Modeli

Efsane Cepken Erkek Çocuk Yelek Modeli
Efsane Cepken Erkek Çocuk Yelek Modeli

Kırçıllı iple örülen ve tasarımı çok şık olan erkek çocuklar için cepken yelek modeli kesinlikle beğeneceğiniz türden. Kolay bir örüm şekli var. Parçalı şekilde örülmekte ve sonradan birleştirilmekte.

Örnek anlatımı 4-5 yaş grubundaki erkek çocuklar için yapılmış. Eğer istenirse diğer yaş grupları için de örülebilir. Diğer yaşlar için sayıları aşağıdaki videosunda belirtilmiş.

4 numara şiş ve 2,5 yumak kendinden kırçıllı Nako Vega Tweed markalı iplikler ile örülmüş. Ayrıca hem cepkenler hem de ilikler için toplamda 11 tane düğme kullanılmış.

Cepken Yelek Modeli Arka
Cepken Yelek Modeli Arka

İki Şişle Cepken Model Erkek Çocuk Yelek Modeli Yapılışı

Şişe 41 ilmek atılarak ilk ön parçanın örülmesine başlanır. 1 sıra düz örülerek ön yüze gelinir. Ardından o cepkendeki sivriliği vermek için ilmekler sol 26, orta 2 ve sağ 13 olmak üzere ayrılır.

Cepken Erkek Çocuk Yelek Modeli Sayıları
Cepken Erkek Çocuk Yelek Modeli Sayıları

13+2=15 ilmek düz haroşa olarak örülür. İki geniş ve bir tane dar olan kısımdan ilmekler dahil edilerek cepkendeki o kavislik elde edilir.

Kavislik sağlandıktan sonra artık hiçbir işlem yapılmadan düz bir şekilde kola ve yakaya kadar örmeye devam edilir. Ardından sağdan kol, soldan da yaka için kesim yapılır. Omuzla birlikte cepken yeleğin ilk ön parçası örülür.

Erkek Çocuk Cepken Yelek Modeli
Erkek Çocuk Cepken Yelek Modeli

Sağ için de ayrımlar tam ters olacak şekilde bir ön parça daha örülür.

Arka kısmı örülür ve hem ön hem de arkada yer alacak cepkenler yapılır.

Tüm parçalar dikilerek birleştirilir ve cepkenli erkek çocuk yelek modeli tamamlanır.

Kaynak: https://youtu.be/PV4e-uXPSf0 (Örgü Tasarım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı