Ebru Desenli Çocuk Hırkası Yapımı

Ebru Desenli Çocuk Hırkası
Ebru Desenli Çocuk Hırkası

Selamlar sizlere ebru desenli çocuk hırkası yapımından söz etmek istiyorum bu yazımda. Ebruli ipler ve desenlerinin kendiliğinden ortaya çıkması bu örgü modellerinin çok sık tercih edilmesini sağlamaktadır. Desenli gibi örülmüş gibi bir izlenim verecek olan bu iple bayanlar için kesinlikle büyük kolaylık sağlamaktadır.

Düz örgü türlerinde de harika sonuçlar vermekte olan bu örgü türlerini sizde tercih edebilirsiniz. Çocuk hırkası yapımından söz edeceğimiz bu yazımızda, desenli olan çocuk hırkasında düz renkli olan ipleri sürekli değişmek sıkıntılı gibi görünebilir. Fakat ebruli ipler bu tür sıkıntıları ortadan kaldırmış olacaktır.

Desenli örmek isteyip de öremeyenler ebruli ipleri rahatlıkla kullanabilir. Ebruli desenli olan çocuk hırkasının yapımına geçelim. Bu örgü türünü yaparken şiş ya da tığ kullanabilirsiniz rahatlıkla. Ebruli desenlerde şişe ve tığa uygun olan ipleri kolayca bulmanız mümkün olacaktır.

Yapımı:

Üstte de belirttiğimiz gibi istenilen renkte şiş ve ip kullanılabilir. Çocuğun yaşına uygun olacak ölçüleri belirlemek sizin içinde örmeyi kolaylaştıracaktır. Yapım aşamasında alttan başlayarak iki ön, iki kol ve bir arka olarak örüldüğü gibi yaka kısmından başlanarak bütün bir halde örebilirsiniz.

Bu yapılan örgü 3 veya 4 yaşındaki çocuklara özel olacaktır. Yaka kısmından başlanarak 100 kadar ilmek örmeye devam ediniz. 6 sıra kadar haroşa örmelisiniz. Devamında ise ön kısım için 10’arlı sıra ayırmalısınız.

Tekrarında 10 kadar sıra ayırarak 3 ilmek ters bir artırılmalıdır. 6 sıra daha haroşa örülmelidir. Devamında kol kısmı ayarlanmalıdır. Düğme delikleri için 8 ilmek baştan ve de son kısımdan ayarlanmalıdır. Altan ise kalan bölümde istenildiği gibi örülebilir. Uzunluğu da çocuğun boyuna göre ayarlayıp devam edebilirsiniz kolayca.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı