Düz Penyelere Biraz Hareket Katalım

penyeye sulu boya
penyeye sulu boya

Evimizde farklı nedenler ile giyilmeyen kıyafetleri değerlendirmek için değişik uygulama seçeneklerine sahipsiniz. Geri dönüşüm ya da kendin yap projeleri ile en güzel sonuçlar sizleri bekliyor. Özellikleri bakımından çok sade bulduğunuz kıyafetleri en güzel sonuçları alabilirsiniz. Sizler ile bu kez penyeye sulu boya uygulaması yapacağız. Bu şekilde özellikle sade bulduğunuz tişört ya da askılı tişörtlerinizi farklı bir şekilde değerlendirmiş olacaksınız. Etkin şekilde karşımıza çıkan bu renkli proje ile sizler de harika ve yeni bir kıyafet elde edeceksiniz.

İşlem için bizlere sulu boya, düz ve açık renk bir penye, paket lastikleri ve ipler gerekiyor.

penye sulu boya uygulaması

Renklendirmek istediğiniz kıyafetiniz için serbest bir çalışma yapabilirsiniz. Bu daha farklı ve güzel bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

penyeye sulu boya uygulaması

Öncelikle paket lastikleri ile penyenizin bir tarafını tutun ve bu şekilde işleme başlatın.

penyeye sulu boya uygulaması resimli anlatım

Birkaç yerinden lastikle bağladığınız penyeyi, aynı şekilde ucundan boyama başlayabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz şekillerde ve renklerde sonuç alana kadar, işleme devam edebilirsiniz.

penyeye sulu boya uygulaması

Renk geçişleri, zevkinize ve elde etmek istediğiniz şekle göre değişebilir. Bunda tamamen bağımsızsınız. Bu özel penyeye sulu boya uygulaması diğer batik uygulamalarından ayrılıyor. Burada sadece üst kısımda kalan kumaşa boyama yapıyoruz. Bu neden ile kumaşı açtığınızda harika bir sonuç elde edeceksiniz. Üzerinden ve bol sulu olarak devam edin.

penyeye sulu boya

Renk değişimleri için 2- 3 parmak aralıklar uygun olacaktır. Zaman içinde bu projeyi farklı şekillerde de değerlendirebilirsiniz. Birkaç yerden bağlama yaparak, daha özel bir sonuç alabilirsiniz.

Evet, işte bu da penyeye sulu boya uygulaması sonucumuz. Oldukça güzel, farklı bir görüntüye sahip olduğunu görebiliyorsunuz. Batikten bu projeyi ayıran özellik resimden de belli oluyor. Bağladığınız için dış kısımlardan tam olarak içe boya ulaşamayacaktır. Bu neden ile boyadığınız alan farklı bir görüntüye sahip olacaktır.

Özel bir görüntü elde edeceğiniz bu proje ile sizler de harika sonuçları alabilirsiniz. Farklı bir şekilde elde edeceğiniz bu penyeleri, farklı ürünler ile giyme şansına da sahipsiniz. Özel renkler ve farklı şekillerde bu modeli geliştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı