Ana Sayfa Örgü Modelleri Düz Örgü Nasıl Örülür

Düz Örgü Nasıl Örülür

düz örgü nasıl örülür nako
düz örgü nasıl örülür nako

Herkes Örgü Örebilir

Örgü örmek zevkli bir uğraş olduğu kadar ortaya çıkan ürünlerle de ihtiyaçları karşılayan bir iştir. Hırka, kazak, atkı, bere, eldiven, süveter, yatak örtüsü, koltuk örtüsü, şal, elbezi, etek, bluz ve günlük hayatta kullandığımız daha birçok giysi ve eşyada özellikle düz örgü modelleri revaçtadır. Bu örgü türünü ortaokul çağındaki bir kız çocuğu ile 85 yaşındaki bir bayan bile zorlanmadan çıkarabilmektedir. Düz örgü zorluk derecesi basit bir modeldir ve ilmek tekrarlama sayesinde örgü ören kişileri rahatlatma özelliğine de sahiptir.

Basit örgü türü düz örgü için öncelikle şişinizi ilmeğinizin size bakan tarafından arka tarafa doğru batırıyorsunuz. Daha sonra ipliğinizi arka taraftan ön tarafa doğru şişinize doluyorsunuz. Sonra da batırdığınız yerden ipliğinizi çekerek şişin üzerine alıyorsunuz. Görüldüğü üzere uygulanması son derece kolay bir model olan düz örgü modeli hemen kapılacak bir tekniğe sahiptir. Bu örgü modeli ile değişik renklerde çalışmalar meydana getirebilirsiniz. Kolay olduğu için de seri üretime oldukça yatkın olan düz örgü modeli sayesinde birçok ev hanımı değişik örgüler yaparak bu ürünleri satışa çıkarmaktadırlar. Satılan düz örgü modelleri ev ekonomisine katkı sağlanması için en kullanışlı ve yararlı işlerden biri olmaktadır.

Örgü örmeyi sevdiren bir model olan düz örgü modeli ve daha birçok pratik model, birkaç uygulamadan sonra oldukça kolay bir şekilde kavranmaktadır. Bu modeli yapan kişilerin el ve beyin uyumlarının çok daha sağlıklı olduğu görülmüş, özellikle yaşça daha büyük kişilere bolca düz örgü örmeleri uzmanlar tarafından önerilmiştir. Sadece iki şiş ve birkaç yumak isteyen düz örgü modeli, bütçeyi de sarsmayan bir uğraştır. Siz de hemen istediğiniz renkte bir yumak alabilir, düz örgü modelini uygulamaya başlayabilirsiniz.

Düz Örgü

Düz Örgü Nasıl Örülür

Düz Örgü Nasıl Yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here