Düz Bez Ayakkabılara Modern Bir Tarz Katalım

bez ayakkabı süsleme
bez ayakkabı süsleme

Kendin yap projelerini hepimiz seviyoruz. Özellikleri itibari ile modası geçmiş, beğenmediğimiz ya da üzerimize olmayan birçok kıyafete, sihirli dokunuşlar ile inanılmaz bir ambiyans katabiliyoruz. Bu neden ile her zaman farklı şekilde ürünlerin geri dönüşümü de sağlanmış oluyor. Bu projemizde de sizler ile bez ayakkabı süsleme işlemi yapacağız. Hepimizin evinde bir zamanlar alınmış, giyilmeyen ya da modeli beğenilmediği için bir köşede duran bez ayakkabıları vardır. Gelin şimdi bu harika ürünleri daha şık ve modern bir şekle sokalım.

Öncelikle bu projemiz için gerekli olan malzemelerimize bir bakalım.

bez ayakkabı süsleme

Bir parça ayakkabınıza zıt renkte tül desenli kumaş, makas, fırça ve tutkal bu işlem için yeterli olacaktır. Ayakkabılarınız kuru ve tozsuz olmasına özen gösterin.

beyaz bez ayakkabı nasıl süslenir

Öncelikle temiz ayakkabılarımızın tüm yüzeyine bol miktarda tutkalı sürün. Sonra uygun ölçülerde hazırladığınız tülü, ayakkabının bez olan yüzeyine iyice yapıştırarak kaplamasını yapın. Biraz kurumasını bekleyin.

beyaz bez ayakkabı süsleme

İnce uçlu bir makas yardımı ile ana zemin haricinde kalan tüm tül kumaş artıklarını temizleyelim. Bu şekilde bez ayakkabı süsleme işlemimizin de sonuna doğru yaklaşıyoruz. Farklı renkler ile bu çalışmayı sizler de rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu şekilde giymediğiniz ya da modası geçmiş olan ayakkabıları daha modern bir şekle sokabilirsiniz.

Tüm temizleme işlerini detaylı şekilde yapmalısınız. Ayrıca tülün ayakkabı yüzeyine tam ve kesin olarak oturduğundan emin olmalısınız.

bez ayakkabı süsleme

İşlem bittikten sonra bu şekilde harika ve şık bir ayakkabıya da sahip olabilirsiniz. Sitemizde sizlere farklı bez ayakkabı süsleme işlemlerini de sunmaktayız. Taşlar ya da lame kumaşlar ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Oldukça farklı bir tarz ile karşımıza çıkan bu ayakkabılar, başarılı uygulandığında ciddi anlamda yenisinden bir farklı olmayacaktır.

Geri dönüşüm projeleri her bakımdan eşsiz ve farklı sonuçları alabileceğiniz özel projelerdir. Farklı etkileri olacak olan bu ürünler, sizlere en ideal şekilde ürünlerinizi yeniden kullanma ve modern bir görünüm elde etmenizi sağlayacaklardır. Bu şekilde ister ayakkabı, ister pantolon, isterseniz tişörtler bambaşka bir şekilde sizlere geri dönüşüm olarak geri geleceklerdir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı