Kendin Yap Projeleri

Duvarınıza Yakışacak Değişik Bir Aksesuar Yapımı

duvar süsü aksesuarı
duvar süsü aksesuarı

Öncelikle yaratıcı fikirlerin insanın evinde ve nerede olursa olsun her zaman hayatını değiştirmesi kesinlikle süper bir şey. Şimdi sunacağımız projemiz, evinizi şık gösterecek duvar aksesuarı projesi olacaktır. Bu son derece harika kendin yap projemiz yaratıcı bir fikirle oluşturulmuş olup, evinizi daha dekoratif göstermek için tasarlanmıştır. Boyutları ve duvardaki duruşlarını ayarlamak tamamen size kalmış. Artık tek bir taneyle yetinmeyecek ve istediğiniz kadar bolca bu üründen yapabileceksiniz. Şimdi hemen basit olan, duvarda askılık gibi görünen aksesuarımızın malzemelerini söyleyelim. Malzemeler: Resim 1’deki gibi bir tahta bulmamız gerekmektedir. Yine resim birdeki gibi tahtayı delme amaçlı matkap gerekmektedir. Duvar süsü aksesuarının malzemelerine devam ettiğimizde, resim üçteki gibi ip ve halka gerekecektir.

İlk yapmanız gereken işlem, resim 2’deki gibi matkapla, tahtanın dört kısmını delmek olacaktır. İşlemlerin devamında resim üçteki gibi iki eşit uzunluktaki ipi halkaya geçireceğiz. Halkaya geçirme kısmını resim dörtteki gibi yapabilirsiniz. Son derece basit olduğunu zaten resimlerin anlatımından da keşfedebilirsiniz. Neyse hemen devam edelim. Resim dört ve beşteki gibi bir halkayı iplerle o şekilde buluşturup ayarlıyoruz. Yani içinden geçirdiğimiz halka ipler, bir nevi düğümlemiş olacaktır. Devamında ise resim altıya geliyoruz. Resim altıda dikkat ederseniz halkaya geçen iplerin alt kısmında dört adet uç oluştu.

Bu dört adet ucu, resim yedideki gibi tahtanın her bir köşesine geçirip sonrada minik bir düğüm atmalıyız. Tabi bu düğüm biraz sıkı olmalıdır ki, tahtanın üzerinde yer alacak nesneleri taşıyabilsin. Resim sekizde ne gibi bir düğüm atıldığı görünmektedir. Son olarak dört ipi de resim dokuzdaki gibi deliklerden geçirip, düğümleri atacağız. Sonrasında ise düğüm atma işlemleri bitince, karşımıza resim dokuzdaki gibi bir görüntü çıkacaktır. Geldik bitiş işlemlerine, bitiş işlemlerinde resim 10’daki gibi bir hal alacaktır. Yani düğümlü kısımlar altta kalacak, ipleri ise havada tutacak halka üst kısımda yer alacaktır. Ana resimdeki gibi ister küçük bir saksı, isterseniz de güzel bir süs oyuncağını bu duvara asacağımız süs eşyamızın üzerine yerleştirebilirsiniz. Oldukça şık görünen bu küçük süs aksesuarını umarım beğenmişsinizdir.

duvara dekoratif raf yapımı
duvara farklı raf yapımı
dekoratif askılı duvar rafı
askılı raf yapımı
dekoratif duvar rafı
evinizi daha dekoratif göstermek
duvar aksesuarı yapımı
duvar aksesuarı
duvar süsü aksesuarı yapımı
duvar süsü aksesuarı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı