Ana sayfa Sağlık Dünyanın En Sağlıklı Besinlerinin Listesi

Dünyanın En Sağlıklı Besinlerinin Listesi

28
0
PAYLAŞ
dünyanın en sağlıklı besinleri
dünyanın en sağlıklı besinleri

Sağlıklı besinler, hepimizin tüketmesi gereken adeta enerji deposu olan besinlerdir. Dünyanın en sağlıklı besinleri hakkında bir haber aktarmak istiyorum. Haber kaynağında düzenlenen listenin başında yer alan mucize meyveleri hemen sıralayalım. Bu sağlıklı besinlerin en başında dut gelmektedir. Dut içerdiği yüksek demir oranıyla iyi bir ödem sökücü olarak karşımıza çıkıyor.  Aynı zamanda bağırsaklara iyi gelen, bağırsak kurtlarını düşürücü etkiye sahip bir meyvedir. Dut sadece meyvesinin değil, aynı zamanda yapraklarının da yararlı olduğu bir meyvedir. Dut yapraklarının en önemli özelliği, kanamayı durdurucu etkilere sahip olmasıdır.  Dut demişken, beyaz dutun faydalarından devam edelim. Beyaz dut, vücuda kuvvet vermektedir. Beyaz dut aynı zamanda bademcik, ağız ve boğaz iltihaplarına iyi gelmektedir.

beyaz dut meyvesinin faydaları

Beyaz dut diş eti hastalıklarına da iyi gelmektedir. Öksürük içinde oldukça faydalı olan beyaz dut, uzmanlara göre oldukça sağlıklı bir besindir. Yine beyaz dutun faydalarına bakıldığında ateş düşürmesi, karaciğeri kuvvetlendirmesi de ayrı bir özelliğidir. Yemekle beraber tüketildiğinde hazmı kolaylaştırmaktadır. Beyaz dut, bağırsak ve midenin de düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Aç karnına yenebilecek beyaz dut, kesinlikle iyi bir bağırsak kurdu düşürücüsü olacaktır. Çünkü yapılan o araştırmada, liste başı olan dut iyi bir sağlık besinidir. Karadutun faydaları arasında ise boğaz ve ağız iltihaplarına etki göstermesi yer almaktadır. Dut özel bir kan yapıcıdır. Kilo almak isteyenlere tavsiye edilen dut iştahı da açmaktadır.

kara dut meyvesinin faydaları

Listedeki bir diğer özel besin ise çilektir. Çilek özellikle cilt için çok faydalıdır. Aynı zamanda böbrek iltihabına karşı oldukça etkilidir. En mucizevi etkisi ise diş taşlarına karşıdır. Çilek vücudu güçlendirdiği gibi kolesterolü düşürücü etki göstermektedir. Yine damar tıkanıklığı sorunlarında da önemli etkisi vardır ve damar tıkanıklığını önlemektedir.  Çilek bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Çileğin önemli bir özelliği ise bağırsak kurtlarını dökmesi ve idrar söktürmesidir. Kanı temizleyici etkiye sahip olan çilek, ağız kokusunu giderdiği gibi diş etlerini de güçlendirmektedir. Böğürtlen ise lisede önemli bir yere sahip olan besinlerin başında gelmektedir. Böğürtlen hafıza kaybına iyi gelmektedir. Mesane taşlarını kapsayan çoğu hastalığa iyi gelmektedir. Böğürtlen yapraklarının kaynatılması ise yara iyileştirmede mucizevi özellik göstermektedir.

çilek meyvesinin yararları

böğürtlen meyvesinin faydaları

PAYLAŞ
Önceki makaleYedek Anahtarını Kendin Yap
Sonraki makaleHavludan Şirin Ayıcık Yapımı
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here