Düğün İçin Sandalye Sırt Dekoru Fikirleri

Çelenk
Çelenk

Oldukça farklı tasarımlar ile düğünler, resepsiyonlar, törenler de sandalyeleri farklı bir kimliğe büründürerek ortamın havasını değiştirebilirsiniz. İşte bu noktada sizlere sunacağımız tam 16 adet sandalye sırt dekoru fikrimizle siz de hayalinizde düğün ya da nişan da farkınızı herkese hissettirme fırsatı bulacaksınız. Gelin hep birlikte sandalyelerimizde ne tür değişiklikler yapıp düğününüze nasıl şıklıklar katabileceğinizi resimli anlatımlarımızla görmeye çalışalım. Özellikle bu tarz topluluk önünde gerçekleştirilecek törenlerde dekoratif açıdan yapılacak ufak rötuşlar ortamın ambiyansını oldukça etkileyecektir. Kimi masa düzeni ile oynayarak, kimi farklı objeler yerleştirme sureti ile bu farklılığı yaşatmak isteyecektir. Rötuş yapılabilecek bir diğer önemli nesne de tabi ki sandalyeler olacak. Bu tür cemiyetlerde mutlaka olması gerekli olan sandalyelerde de ufak da olsa sunacağınız dekoratif dokunuşlar bambaşka bir hava estirmenizi sağlayacaktır.

Sandalye Sırt Dekoru İçin Müthiş Fikirler

Tel İle Yapılabilecek Sandalye Sırt Dekorları

Hızlı, kolay ve ucuz bir sırt dekoru arıyorsanız, bu tam sizin için biçilmiş bir kaftan bir dekor yöntemi olacak. Biraz bakır bir teli tutup eğmeye başlayın. Hayalinizde oluşan tasarımları bu bakır tel ile oluşturun. Oluşturacağınız bu şık işaretler özellikle de zaman kısıtlılığı olan durumlarda sizin kurtarıcınız olacaktır.

Tel İle İşaretlemeler
Tel İle İşaretlemeler

Çelenk

Bu seferki dekorasyon fikrimiz sevgililer gününe özel olacak. İsterseniz başka bir amaçla da bu uygulamayı biraz değiştirip de uygulamanız mümkün. Sandalyelerinize uzunlamasına çelenkler ekleyip bir sevgililer günü ambiyansı elde edebilirsiniz.

Çelenk
Çelenk

Gerçek Aşk

Bu seferki sandalye dekor süslememiz rustik bir tasarımdan oluşmakta. Gelin ve damat için çam kaplamadan yapılma bu süslemeler sandalyelere çok yakışacak tarzda.

Gerçek Aşk
Gerçek Aşk

Rustik Zerafet

Zımpara kağıdı, ahşap lekesi ve beyaz tebeşir kalemi ile oluşturulan tabela görünümlü sandalye dekorasyonu , eski bir ortama güzel esintiler katacak türde bir rustik düzenleme olacaktır.

Rustik Zerafet
Rustik Zerafet

Buketle Süsleme

Küçük bir çiçeğin sandalye köşesine iliştirilmesi ona ekstra kişilik katar. Ayrıca altın yapraklı kaligrafi, “bana ait” olduğunuzu ilan eden bir arkadaşınız var anlamı katmanızı sağlayacak güzel bir dekoratif fikir olarak karşımıza çıkmakta.

Buketle Süsleme
Buketle Süsleme

Şeffaf Dantel

Bağbozumu temalı bir düğün için dantel giydirmeli sandalye sırt süslemeleri, bize ortamın havasını doğru şekilde yansıtacak nüanslar veriyor. Özellikle de elbiseniz üzerinde dantel öğeler taşıyorsa törende ayrılmış koridoru işaretlemek için de düşünülebilir.

Şeffaf Dantel
Şeffaf Dantel

Şifon Yeleği

Şifon yeleği diye tabir edilebilen bu sandalye süslemesinin sizin için biraz pahalı bir dekorasyon fikri olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Oldukça ünlü bir tasarımcıya ait bu düğün süslemesinde pelüş kumaştan yapılma çiçekler ve koltuk değnekleri el ile güzel bir şekilde işlenmiş.  Sandalyelerin üzerindeki çiçekler şifon tabakalardan oluşturulmuş ve ortaları elmaslarla süslenmiştir.

Şifon Yeleği
Şifon Yeleği

Ampersand İşareti

Bu ahşap ampersan işareti, gelinin ve damadın sandalyelerini birbirine bağlayarak yine bir düğün konsepti havası yaşatmada akıllıca düşünülmüş bir fikir olarak karşımıza çıkıyor. Bu Ampersan işareti metalik altın renkli yumuşak bir fildişi ipi ve iki adet yapay çiçekle birlikte harika bir görüntü ortaya çıkartıyor.

Not : Ampersand işareti “ve” kelimesinin şekil haline bürünmüş halidir. Yani “ve” bağlacının sembolüdür diyebiliriz.

Ampersand İşareti
Ampersand İşareti

Diğer Sandalye Sırt Süslemeleri

Mükemmel Çift

Bu nane yeşil “Bay” ve “Bayan” tabelaları da bir düğün ya da yıldönümü kutlamasında harika duracak bir sandalye giydirme süslemesidir.  Bu tabelaların bir iple asılması da ortaya harika bir dekorasyon çıkmasına olanak sağladığı da gözlerden kaçmamakta.

Mükemmel Çift
Mükemmel Çift

Kumaş Renk Örnekleri

Dikiş becerileri konusundaki eksikliğiniz karşısında çaresizlik duyuyor musunuz? İşte tam bu arada tasarımcımız imdadınıza koşuyor. Büyük boyutlu, tamamlanmamış kumaş renk örneklerini alıp düğün yerinde rasgele seçilen sandalyelerin sırtına bağlayarak harika bir düğün tasarımına imza atmış görünüyor.

Kumaş Renk Örnekleri
Kumaş Renk Örnekleri

Tekil Çiçeklendirme

Tek bir çiçeği sandalyelerinizin üzerine giydirdiğiniz düz renkli kılıfın üzerine tutturmak resepsiyonunuz için büyüleyici bir görünüm yaratır. Düğün uzmanı tasarımcımız kumaş koltuk kılıflarının arkasına tutturduğu birbirinden güzel haşhaş çiçekleri ile gayet basit ve bir o kadar da renkli bir tasarıma imza atmış olduğunu görmekteyiz.

Tekil Çiçeklendirme
Tekil Çiçeklendirme

Çuval Bezi ve Bir Mendil

Eğer kendinizi el işleri konusunda yeterince iyi görüyorsanız; boya ve sıcak tutkal tabancası ile çuval bezi kullanarak yapacağınız bu sandalye sırt süslemesi gözünüzü hiç korkutmayacaktır. Eğer adım adım bu dekoratif sandalye süslemesinin nasıl yapıldığını bu linke tıklayarak görebilirsiniz. Adım adım çuval bezi süslemesi.

Çuval Bezi ve Bir Mendil
Çuval Bezi ve Bir Mendil

Lüks Kadife

Elle dikilmiş sandalye örtüleri, kendiniz yapmazsanız pahalı olabilir. Ancak bunları akılcı bir şekilde kullanırsanız – sadece gelin masası için veya ailenin törende oturduğu koridor boyunca – o zaman bu kadar para vermenize değer olacaktır.  Gümüş boncuklu saçaklı bu el yapımı gri kadife sandalye başlıkları düğün ortamına gerçekten oldukça güzel bir hava katacakları bir gerçek.

Lüks Kadife
Lüks Kadife

Glam Çiçeği

Bu zengin çiçekli sandalye tabanları başka bir tasarımcının eseri. Düğününüze oldukça  şık dokunuşlar yapabilecek tarzda güzel düşünülmüş esintiler sergilemekte.

Glam Çiçeği
Glam Çiçeği

Kır Düğünleri

Konseptiniz için seçeceğiniz Çuval bezi, anın bir kumaşı olabilir. Ancak rustik cazibesini daha şık bir şekilde karıştırırsanız, en iyi sonucu almanız kaçınılmaz olur.

Kır Düğünleri
Kır Düğünleri

Sandalye Şapkaları

Bazı düğün yerleri o kadar güzel ki, herhangi bir ek süslemeye ihtiyacınız kalmıyor. Bu aqua renkli kumaş koltuk başlıkları olmadıkça ve derin mavi denizle evleniyorsunuz diyemezsiniz. Ortama nasıl gittiğini resimden de kolayca görebilirsiniz.

Sandalye Şapkaları
Sandalye Şapkaları
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı