Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Düğüm Oyası Yapımı – İğne Oyası

Düğüm Oyası Yapımı – İğne Oyası

Kolay düğüm oyası
Kolay düğüm oyası

Çokça merak edilen düğüm oyasının nasıl yapıldığı ile ilgili güzel bir video anlatım paylaşacağız. Aynı zamanda bir iğne oyası modeli de olan düğüm oyası motifleri dışarıda oluşturulup sonradan yazmaya eklenmektedir.

İnternette sürü ile düğüm oyası örnekleri bulunabilir. Bu da bunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Gerçekten çok güzel bir anlatımı var ve sizler de yararlanıp öğrenin diye paylaşmak istedik. Rengarenk çiçek motiflerinin süslediği yazmalarınız olsun istiyorsanız bu kolay iğne oyası örneğini mutlaka deneyin.

Düğüm İğne Oyası Modeli Nasıl Yapılır?

Resimde görülen çiçek motifleri düğüm metodu ve sonrasında iğne oyası ile oluşturulmuştur. Bu düğüm oyasında düğüm atmak için makastan faydalanılmıştır.

Oya ipi 4 kez makasa dolandıktan sonra iğne ile düğüm atılıp çıkartılmıştır.  İğneden inci boncuk geçirilerek düğümün ortasına getirilmiştir. İğneye birkaç tur ip sararak boncuk tepesine düğüm atılmıştır.

Düğüm Oyası Yapımı
Düğüm Oyası Yapımı

İğne halka içinden geçirilip etrafına 6 kez ip dolanarak düğüm atılmak suretiyle halkanın etrafına motifi çalışmıştır.

Düğüm oyası çiçekleri tamamlandıktan sonra yazma kenarına eklenişine geçilmiştir. Bunun için yazma kenarına zürafalı bir ara ve çiçekleri eklemek için de pırpırlardan oluşan bir dal oluşturulmuştur. Düğüm oyalı çiçekler bu dalların tepesine eklenmiştir.

Kolay Düğüm Oyası Videolu Anlatımı

Basit bir iğne oyası modeli olan düğüm oyasının anlatımlı videosu da mevcuttur. Videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/CNbr6OeWTPc (Nevinin iğne oyaları)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here