Oya Dantel Videoları

Düğüm Oyası Çiçek Motifli İğne Oyası

Düğüm Oyası Çiçek Motifli İğne Oyası
Düğüm Oyası Çiçek Motifli İğne Oyası

Aynı papatyaları andıran incili çiçek motifli yeni bir iğne oyası modelinin yapım aşamalarını sunacağız. Düğüm oyası ile hazırlanan çiçek motiflerinin sinek kanadından yapılan yapraklara eklenmesi ile oluşan bu oyayı çok beğeneceksiniz. Hemen tülbent kenarlarınıza ya da yazma kenarlarınıza bu güzel oya örneğini işlemek isteyeceksiniz.

Ortasında inci boncuk yer alan çiçek motifleri dışarıda hazırlanıp sonradan oyaya eklenmiştir. Çiçeklerde beyaz ve pembe olmak üzere iki renk kullanılırken, zeminin yapımında ise yeşil renge yer verilmiştir.

Düğüm Oyası ile Hazırlanan Çiçek Motifli İğne Oyası Yapılışı

Ara için 9 zürafa yapılmıştır. 9 zürafa sonunda üç pırpırdan oluşan bir ara motif işlenmiştir. Sonrasında 4 boş zürafa daha yapılıp düğüm oyası ile yapılan çiçeklerin zemini oluşturacak sinek kanadından yaprak yapılmıştır. İlk önce büyük bir sinek kanadı oluşturulmuş ve hemen yanına da çiçekleri tutturmak için küçük 3 tane sinek kanadı çalışılmıştır.

Düğüm Oyası Çiçek Motifli İğne Oyası Modeli
Düğüm Oyası Çiçek Motifli İğne Oyası Modeli

Sonrasında düğüm oyası ile yapılan ortası inci süslemeli çiçek motiflerinin yapımına geçilmiştir. Bu motiflerin yapımı Düğüm Oyası Yapımı konumuzda detaylı anlatılmıştır. Aynı zamanda aşağıda paylaşacağımız videosundan da yapılışına bakabilirsiniz.

İki renkle hazırlanan çiçeklerden üç tanesi üç küçük sinek kanadına eklenmiştir. Bir tanesi de ara için yapılan üç pırpırdan ortasındakine eklenmiştir.

Ortası İnci Süslemeli Çiçek Motifli İğne Oyası Videosu

Kaynak: https://youtu.be/uO9CZNukCgo (Ayşenin İğne Oyaları)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı