Düğmelerle Pano Yapımı

Düğmelerle tablo nasıl yapılır
Düğmelerle tablo nasıl yapılır

Eski kıyafetleri atmadan önce düğmelerini lazım olur diye saklayanlardan mısınız? Şimdi o düğmeleri çıkararak şahane bir duvar panosu yapabilirsiniz. Kendin yap kullanarak yapılan bu pano evinizin kavasını değiştirecek.

Eskiden evlerde dağ, çiçek resimleriyle dolu bir sürü pano bulunurdu. Günümüzde bu panoların modası geçtiği için sizde artık bu panoyu modernize ederek oldukça şık bir görüntüye kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Malzemeler: Yapıştırıcı, rengarenk düğmeler, pano, karton

Öncelikle panoyla aynı ebatlarda bir karton keserek başlayabilirsiniz. Kartonun rengini panoyu hangi odanızda kullanacaksanız ona uygun olmasına dikkat ediniz. Kestiğiniz bu kartonun üzerine dilediğiniz deseni çizerek büyüklüğü ve rengi hiç önemli olmayan düğmeleri yapıştırınız. Kelebek resmi oldukça şık duracaktır bu modelde. Ya da panoyu mutfakta kullanacaksınız meyve, sebze resmi de olabilir. Kartona yapıştırdığınız düğmelerin sağlamlığına dikkat ediniz. Silikon tabanca varsa onunla yaptığınızda daha muntazam bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Son işlem olarak panonun içine bu kartonu yerleştirerek evinizin duvarına asabilirsiniz. Boş vakitlerinizi ev hobileriyle değerlendirebilirsiniz.

Dilerseniz düğmelerle eskiyen saatlerinizin üzerini kumaşla kapladıktan sonra kumaşa yapıştırabilirsiniz veya düğmeleri tek renk tişörtlerinize dikerek farklılık yaratabilirsiniz. Yapacağınız şey tamamen sizin hayal dünyanızla şekillenecektir.

Oldukça kolay olan düğmelerle kendin yap projesiyle evinizin havasını değiştirecek bir pano yapabilirsiniz. Daha fazla seçenek görerek neler yapabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız m-visible.com adresine girerek fikir edinebilirsiniz. Kendin yap tekniğiyle kadınlar evde geçirdikleri boş vakitleri hobiler edinerek hem keyifli anlara hem de ev bütçesine katkı sağlayacak projelere dönüştürmektedir. Yaptıkları ürünleri satan kadınlar para kazanabilmektedir. Kadınlar yaptıkları ürünlerle çeşitli kermeslere katılarak veya sosyal medya hesapları üzerinden satış yapabilmektedir. Sosyal medya sayesinde il dışından birçok insanda ürünleri görerek satın almayı talep etmektedir. İsterseniz satmak isterseniz de sevdiklerinizi mutlu etmek ya da sadece eviniz için kendin yap teknikleri ile bir sürü değişik obje yapabilirsiniz. Az malzemeyle neler yapabileceğinizi görmek için internet sitesinde yapımı anlatılan birçok fikri inceleyebilir isterseniz de uygulayabilirsiniz. Yapacağınız aksesuarları kendi zevkinize göre şekillendirebilirsiniz. Örneğin abajur fikrini beğendiniz ama renkleri size uymadıysa farklı renklerle aynı projeyi yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı