Düğme Süslemeli Kulaklı Bebek Beresi Yapımı

Düğme Süslemeli Kulaklı Bebek Bere Modeli
Düğme Süslemeli Kulaklı Bebek Bere Modeli

0-3 ay bebeklere uygun bir bere örneği olmakla birlikte ön tarafındaki düğmeli süslemeli parçası ile çok şık görünmektedir.

İplik olarak kalın akrilik bir iplik kullanılmıştır. Düğmeli kulaklı bere örneği 4 numara tığla örülmüştür. Berenin üzerinde herhangi bir desen çalışması uygulanmamıştır. Düz bir şekilde iki ayrı renkte ip kullanılarak yapılmıştır. Desenli bir çalışma arıyorsanız tepeden başlamalı kulaklı bere modeli anlatımına bakmanızı tavsiye ederiz.

Düğme Süslemeli Kulaklı Bebek Bere Örneği
Düğme Süslemeli Kulaklı Bebek Bere Örneği

Tığla Düğmeli Kulaklı Bebek Beresi Modeli Yapılışı

Yeni kulaklı bere modeline bir sihirli halka yapılarak tepesinden başlanmaktadır. Hem halka içine hem de bundan sonra gelen sıralarda tamamı ile yarım tırabzan örülerek ilerlenmektedir. Tepesinden itibaren yuvarlak bir şekilde her sırada yarım tırabzanlarda artırma yapılarak berenin genişlemesi sağlanmıştır.

11 santim olana kadar artırma yapılarak ilerlenmiş sonrasında ise artırma yapmadan örülmeye devam edilmiştir. Böylelikle berenin içe bükülecek bir hal alması sağlanmıştır. Kulaklık kısımları da örüldükten sonra diğer renkteki ipe geçilerek berenin önünde yer alacak 5 sıradan oluşan parçanın örülmesi tamamlanmıştır. Son olarak bu parçanın üzerine 2 adet düğme eklenerek berenin süslemesi gerçekleştirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/t57L3bjTLy0 (Damla Hobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı