Düğme ile Baykuş Tablosu Yapımı

Ortalama her Türk ailesinin evinde bir düğme kutusu illa ki bulunur. Bu düğme kutusunda olan düğmelerinizi değerlendirmeye ne dersiniz? Kullanmadığınız fazla düğmelerle dikdörtgen bir ahşap üzerine tatlı bir baykuş şekli yapabilirsiniz. Projemizin resmi aşağı bulunmaktadır. Tabi dilerseniz sen kendi hayal gücü ve yaratıcılığınıza göre kullanılmayan düğmelerinizi daha farklı modeller yapmak için kullanabilirsiniz.

Projemiz hakikaten çok tatlı bir görünüme sahip. Özellikle son zamanlar gençler arasında çok sevilen baykuş figürü ile kullanacağınız yere bambaşka bir hava katacağı kesin. Düğmeler ile baykuş tablosu yapımı gerçekten çok kolay. Hemen yapımı için gerekli malzemeler ve yapımını anlatmaya geçelim.

Düğmeler İle Baykuş Tablosu Yapımı İçin Gereken Malzemeler

Beyaz, kahverengi, siyah düğmeler ( boyutları önemsiz )
Dikdörtgen şeklinde ortalama bir boyutta ahşap parça
Tutkal
1 adet kalın ip
1 adet kurşun kalem

Düğmeler İle Baykuş Tablosu Yapılışı

Öncelikle dikdörtgen şeklinde ahşap parçamıza şekilde gibi baykuş figürümüzün hatlarını kurşun kalem yardımı ile çizelim. Bu sayede olası bir yanlış yapıştırma veya eğrilik durumunu ortadan kaldırmış olacağız. Daha sonra çizdiğimiz hatlara düğme renkleri sırası ile tutkalımızı sürelim. Tutkal sürdüğümüz yerlere renklerine uygun şekilde düğmelerimizi yerleştirelim. Tüm düğmelerimizi yapıştırdıktan sonra kalın ipi ahşabın üst kenarına yetecek kadar keselim. Bu ip yardımı ile projemizi istediğimiz yere asabileceğiz. Sonra kurumaya bırakalım ve Baykuş tablonuz hayırlı olsun.

düğmelerden baykuş tablosu

düğmelerden baykuş tablosu

Bir önceki yazımız olan Dantel ve Sprey Boya İle Mobilya Yenileme başlıklı makalemizde dantel ile mobilya yenileme, Dantel ve Sprey Boya ile Mobilyalarınızı Yenilemek ve Kendin Yap Mobilya Yenileme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir