Düğme ile Baykuş Tablosu Yapımı

düğmelerden baykuş tablosu
düğmelerden baykuş tablosu

Ortalama her Türk ailesinin evinde bir düğme kutusu illa ki bulunur. Bu düğme kutusunda olan düğmelerinizi değerlendirmeye ne dersiniz? Kullanmadığınız fazla düğmelerle dikdörtgen bir ahşap üzerine tatlı bir baykuş şekli yapabilirsiniz. Projemizin resmi aşağı bulunmaktadır. Tabi dilerseniz sen kendi hayal gücü ve yaratıcılığınıza göre kullanılmayan düğmelerinizi daha farklı modeller yapmak için kullanabilirsiniz.

Projemiz hakikaten çok tatlı bir görünüme sahip. Özellikle son zamanlar gençler arasında çok sevilen baykuş figürü ile kullanacağınız yere bambaşka bir hava katacağı kesin. Düğmeler ile baykuş tablosu yapımı gerçekten çok kolay. Hemen yapımı için gerekli malzemeler ve yapımını anlatmaya geçelim.

Düğmeler İle Baykuş Tablosu Yapımı İçin Gereken Malzemeler

  • Beyaz, kahverengi, siyah düğmeler ( boyutları önemsiz )
  • Dikdörtgen şeklinde ortalama bir boyutta ahşap parça
  • Tutkal
  • 1 adet kalın ip
  • 1 adet kurşun kalem

Düğmeler İle Baykuş Tablosu Yapılışı

Öncelikle dikdörtgen şeklinde ahşap parçamıza şekilde gibi baykuş figürümüzün hatlarını kurşun kalem yardımı ile çizelim. Bu sayede olası bir yanlış yapıştırma veya eğrilik durumunu ortadan kaldırmış olacağız. Daha sonra çizdiğimiz hatlara düğme renkleri sırası ile tutkalımızı sürelim. Tutkal sürdüğümüz yerlere renklerine uygun şekilde düğmelerimizi yerleştirelim. Tüm düğmelerimizi yapıştırdıktan sonra kalın ipi ahşabın üst kenarına yetecek kadar keselim. Bu ip yardımı ile projemizi istediğimiz yere asabileceğiz. Sonra kurumaya bırakalım ve Baykuş tablonuz hayırlı olsun.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı