Ana Sayfa Örgü Modelleri Duble (Çift) Örgü Örneği Yapımı

Duble (Çift) Örgü Örneği Yapımı

Çift Örgü Tekniği
Çift Örgü Tekniği

Örgü Örmek Güzeldir

Tarihi çok ama çok eskilere dayanan örgü örmek, ilk keşfedildiği yıllardan itibaren hem kullanım alanının genişliği hem de insanları rahatlatma özelliği ile son derece önem verilen bir uğraş haline gelmiştir. Tarihçesi M.Ö. 1000 yılına dayanan örgü örmek eski çağlardan beri bir sanat gibi görülmüştür. Geçmişi uzun yıllara dayandığı için de binlerce örgü modelinin ortaya çıkması hiç de şaşılacak bir durum olmamalıdır. Duble yani çift örgü örneği de oldukça sevilen örgü modellerinden biridir. Zorluk derecesi orta seviyeye göre olan bu örgü modelinde özellikle hırkalar çok güzel bir şekilde kendini gösterebilmektedir. Renk seçimi ise, tamamıyla sizin zevkinize kalmış bir noktadır.

Popüler örgü modeli çift örgü örneği yapılırken, öncelikle iki renk iplik almalısınız. Örnek olarak mavi ve kahverengi renkler üzerinden gidilebilir. İlk önce birinci sırada 1 ilmek mavi iplik ve 1 ilmek de kahverengi iplik örüyorsunuz. Kahverengi ve mavi iplikleri öne doğru ve arkaya doğru birlikte alacak şekilde örüyorsunuz. Daha sonra mavi iplikle ters örgü örüyorsunuz. İki ipliği bir arada arkaya aldığınızda kahverengi iplikle düz örüyorsunuz. Bir sıra örgüde maviyi ters, kahverengiyi düz örerken, dönüş sırasında ise, kahverengiyi ters, maviyi de düz örüyorsunuz. Çift taraflı görüntü de ortaya çıkmış oluyor.

Görüldüğü üzere örgü örmenin bin bir çeşit modeli ve bu modelleri de uygulayabilmek için türlü teknikleri bulunuyor. Çift örgü örneği de uygulayabileceğiniz güzel örgü modellerinden biridir. Hem kullanırken, oldukça kullanışlı hem de göze hitap eden bir örgü modeli olan çift örgü modeline duble örgü de denilmektedir. Bayanlar bu modeli keyifle yapmaktadırlar. Siz de çift örgü örneğini hemen uygulamaya başlayın ve ortaya birbirinden muhteşem örgüler çıkarın.

Çift Örgü Örneği Çift Örgü Örneği Yapımı

Çift Örgü çift yönlü örgü tekniği

çift taraflı örgü nasıl yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here