Donut Yastık Yapımı

İlginç harika bir fikir olan donut yastık sizin de çok işinize yarayacak. Sınırsız hayal dünyası ile şekillendireceğiniz birçok farklı fikir için m-visible.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Kendin yap projeleri ile sizde az malzemeyle çok kullanışlı ürünler yapabilirsiniz.

Malzemeler: iki farklı renkte keçe, makas, silikon yapıştırıcı, elyaf

Öncelikle açık renkli keçeyi ikiye katlayarak yuvarlak olarak kesiniz. Yuvarlağın boyutu dilediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Kestiğiniz yuvarlakları dörde katlayarak tam orta noktasından küçük bir yuvarlak daha çiziniz. Bu yuvarlak donutun boş kısmını oluşturacak o yüzden büyük kesmemeye gayret gösteriniz. Orta yuvarlağı makasla kesip çıkarınız ve kenarlarında biraz boşluk bıraktıktan sonra silikon tabancayla yapıştırınız. Keçeyi ters çevirerek büyük yuvarlak kısmını da yapıştırınız. Koyu renkli keçeyi yastık kılıfının altına yerleştirerek ve iç ve dış kenarlarından şablon çiziniz. Şablonu keserken makasla hafif dalga şeklinde kesmeye özen gösteriniz. Keçenin içini elyafla doldurunuz. Çok fazla elyaf kullanmanız görüntüyü değiştireceğinden yumuşak bir yastık yapıyormuş gibi doldurunuz. Elyafı doldurduğunuz açıklığı da yine yapıştırıcı ile yapıştırınız. Son aşamada kotu renkli keçeyi, açık renkli keçenin üzerine yapıştırınız. Donut şekeri yapabilmek için farklı renkteki keçe parçalarını da küçük şeritler halinde keserek silikonla yapıştırınız.

Kendin yap fikirleri ile boş vakitlerinizi eğlenceli anlara dönüştürebilirsiniz. Televizyon izlemeye ayırdığınız vakti ev hobilerine dönüştürerek oldukça şık ürünler tasarlayabilirsiniz.

donut yastık

donut yastık yapımı

donut yastık yapımı resimli

donut yastık yapım teknikleri

donut yastıklar

donut yastık nasıl yapılır

Bir önceki yazımız olan Çöp Şişle Çerçeve Yapımı başlıklı makalemizde Çöp Şişle Çerçeve, eskiyen resim çerçevesi yenileme ve Ev hobileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir