Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Dondurma Çubuklarıyla Altıgen Raf Yapmak

Dondurma Çubuklarıyla Altıgen Raf Yapmak

13
0
PAYLAŞ
altıgen raf
altıgen raf

Çoğumuz elbette dondurma yiyoruz ve bu dondurmaların çubuklarıyla aslında oldukça şık ev tasarımları yapıldığından da belki de bir haberdarızdır. Kolay altıgen raf yapımı, evde kolay yap projeleri konusunda hoşumuza gidecek türden bir çalışmadır. Sizlere bu yazımızda evde kolay şekilde kendi kendinize dondurma çubuklarından altıgen raf yapmanız konusunda bu yazımda yardımcı olacağım.

Bu tasarım hem kolay hem de son dönemlerin trend tasarımları arasında girebilecek bir şekle de sahip diyebiliriz. Altıgen rafla evin belli köşelerine renk katmak mümkün olacaktır. Bu tür bir rafın bir artısı da asimetrik şekilde yapıldığında harika bir petek görünümü vermesidir.

Duvar dekorasyonlarında benzersiz bir güzellik diyebileceğimiz bu tür raflar kesinlikle evinize güzel bir hava katacaktır. Şimdi bu projeyi dondurma çubuklarıyla yapabileceğiniz gibi aslında tahta daha büyük olması yönünde tahta spatula kullanabilirsiniz. Zaten resimde sizlere bunu sunmuş olduk. Tabi siz tercihe göre dondurma çubuklarını kullanarak da rahatlıkla yapabilirsiniz.

Malzemelerimiz:

  • Spatula ya da tahta dondurma çubukları
  • Vernik ve yapıştırıcı

Yapılışı:  İşleme önce çubukları ya da spatulaları düz bir zemin üzerinde altıgen şeklinde yerleştirmeliyiz. Aralardan birer çubuk azaltarak yerde üç tane çubuk kalacak şekilde ayarlayınız. Daha sonra çubukların köşelerine yapıştırıcı sürüp üstlerine de çıkartmış olduğunuz çubukları yerleştiriniz. Aynı işlemleri raf istediğiniz derinliği alana kadar devam ettirmelisiniz. Bu resimde görülende biz 16 sıralık bir raf yaptık. En son işlem olarak yapıştırıcılar donunca son işlemde vernikleyip boyayabilirsiniz.

dondurma-cubuklariyla-kolay-altigen-raf-yapmak1 dondurma-cubuklariyla-kolay-altigen-raf-yapmak2

PAYLAŞ
Önceki makaleAort Damarının Yırtılma Sebepleri
Sonraki makaleTığ ile Çiçek Yapmanın Kolaylığı
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here