Ana Sayfa Kendin Yap Projeleri Dondurma Çubuklarından Boncuklu Nihale Yapımı

Dondurma Çubuklarından Boncuklu Nihale Yapımı

dondurma çubuklarından boncuklu nihale
dondurma çubuklarından boncuklu nihale

Elbette boncukların kullanım alanları çok çeşitli olabilir. Dondurma çubuklarıyla bir araya gelecek boncuklardan süper bir kendin yap çalışması buldum. Sizler için her geçen gün internette araştırmalarıma devam ettiğim çalışmalarımdan bir tanesi de dondurma çubukları ve boncuklardan nihale yapımıdır. Gayet kolay diyebileceğim bu harika çalışma kaliteli bir ev eşyasına sahip olmanızı da sağlayacaktır. Yapımı çok basit olan bu harika nihale için gerekli malzemeleri ise resimlerden kolaylıkla keşfedebileceksiniz. Elit bir ev eşyasını da andıran resimdeki bu şık ve kaliteli nihaleyi asında sizde yapabilirsiniz. Görünüşte zor gibi gelse de basit bir yapıma sahip olan nihalemizi yapmaya başlamadan önce hemen malzemelere göz gezdirelim.

Nihalenin yapım malzemeleri arasında boncuklar (gerektiği kadar), dondurma çubukları gerektiği kadar kullanılacak. Resimdeki dondurma çubuklarını sayarak resimdeki örnekten ilham almanız da mümkün diyebilirim. Hemen her bayanın kolayca yapabileceği ve yaparken keyif alacağı bu son derece özgün olan dondurma çubuklarını nihaleye çevirme kendin yap projesini seveceğinizi umuyorum. Malzemeleri bir araya getirdikten sonra yapmanız gereken tek şey ise kolayca resimdeki aşamaları gerçekleştirmek olacaktır. Malzemeler arasında bir de matkap olacaktır inceliği dondurma çubuğuna delik açmaya yetecek şekilde olmalıdır. Yani ucuna takacağınız uç, resimdeki gibi dondurma çubuğuna iki ve üç taraflı delik açmanızı sağlamalıdır. Fazla kalın da olmamalı fazla ince de olmamalıdır.

Orta ayar bir matkap ucu bularak hemen yapımına başlayalım isterseniz. Öncelikle dondurma çubuklarını istenen üç delikli hale getirmelisiniz. Bunun için sizde resimdeki gibi üç tarafını deleceğiniz dondurma çubuklarını kullanabilirsiniz. İşlemin devamında hemen iç ayrı uzunlukta ip bularak boncukları ve dondurma çubuklarını ipe geçirmek kaydıyla ilerliyoruz. Daire şeklinde olacak nihalemiz için önce bir yarısını yapmaya devam ederek işlemleri tamamlıyoruz. Resimde nihalenin yarısına ait görüntüler yer almaktadır. Şekilden yardım alarak bir boncuk bir dondurma çubuğu olacak şekilde ilerliyoruz. Sonrasında en sona gelindiğinde ise son adım olarak nihalenin o yuvarlağını tamamlayarak ipleri gerekli yerlerinden kesip nihalemizi tamamlıyoruz. Dondurma çubukları kullanıp basit nihale yapımını bu şekilde bitirmiş olacaksınız. Mutfağınıza yakışacak olan bu nihaleyi kendiniz yaprak büyük bir keyif almış olacaksınız.

dondurma çubuklarından boncuklu nihale

dondurma çubuklarından boncuklu nihale yapımı

dondurma çubukları ile boncuklu nihale

dondurma çubukları ile boncuklu nihale resimli anlatım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here