Dondurma Çubuklarından Bardak Altlığı Yapımı

dondurma çubuklarından bardak altlığı
dondurma çubuklarından bardak altlığı

Elimizdeki malzemeleri atmayıp değerlendirebileceğimiz güzel bir kendin yap projesi ile karşınızdayız. Bu seferki ana materyalimiz dondurma çubukları. Hani şu çubuk dondurmalarda bulunanlardan. Atmayıp biriktirip fonksiyonel bir amaca hizmet edecek dondurma çubuklarından bardak altlığı yapımında kullanabiliriz. Bu hem bize dekoratif bardak altlıkları oluşturmamızı sağlayacak hem de doğaya verdiğimiz zararı minimize edecek. Hatta dışarıdan para ile aldığımız bardak altlıkları için artık para ödemeyip bütçemizden tasarruf bile sağlayabiliriz. Daha da ileri götürerek yaptıklarımızı satıp aile bütçemize katkıda da bulunabiliriz.

Malzemeler :

Dondurma çubukları
Bant
Kalın ip ya da ince telli kablo
Yapıştırıcı
Makas
Süsleme

İlk etapta kendin yap bardak altlığı için kullanacağımız dondurma çubuklarının sayısını belirleyelim. Bu sayıyı yapmak istediğimiz bardak altlığının büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre arttırıp azaltabiliriz. Bu videoda 11 adet kullanılmış. Dondurma çubuklarımızı bir masanın üzerine koyup hizalayalım. Hizaladığımız çubukların genişliğinden daha uzun bir para bandı kesip çubukları ortalayacak şekilde yapıştıralım. Sonra çubuklarımızı ters çevirip aynı yapıştırma işlemini diğer taraf için de tekrarlayalım. Kalın ipliğimizi alıp sol üst köşedeki çubuğun altından geçirip düğümleyelim. Sonrasında kalın ipimizi sırası ile diğer çubukların birinin altından diğerinin üzerinden olacak şekilde geçirelim. Sıranın en sonuna geldiğimizde çubuklarımızı ters çevirip aynı işlemi diğer taraf için de yapalım. Bu işlemi 4-5 kez tekrarlayıp ipimizi sabitleyelim. Üst kısım için uyguladığımız ip geçirme işleminin aynısını alt kısım için de uygulayalım. Düğüm sonrası fazla ipi makas ile keselim. Para bandımızı makas kullanarak çıkartalım. Daha sonra süsleme amacıyla düşündüğümüz çiçeğimizi kendin yap bardak altlığı üzerine yapıştırıcı kullanarak yapıştıralım. Karşınızda mükemmel bir geri dönüşüm projesi ile ortaya çıkmış harika bir dondurma çubuklarından bardak altlığı aksesuarımız ortaya çıktı.

İsterseniz başka renkte ip ve süslemeler kullanarak farklı bardak altlıkları oluşturabilirsiniz. Hatta çubuklarımızı değişik renklerde boyamak suretiyle yine farklı tasarımlara imza atabiliriz. Oldukça kolay ve eğlenerek yapabileceğinizi düşündüğüm bu geri dönüşüm projesi ile kullanışlı bardak altlıkları üretmeniz mümkün.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı