Dondurma Çubuğundan Oda Takımı Yapımı

Dondurma Çubuğundan Oda Takımı Yapımı
Dondurma Çubuğundan Oda Takımı Yapımı

Dondurma çubuğu ile yapılan yazma kenarı tığ oyası örnekleri ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştum. Şimdi de yine dondurma çubuğu yardımı ile yapılan yeni model bir oda takımı dantel örneğinin yapılış videosunu sizlerle paylaşıyorum. Tahmin edersiniz ki bu tarz işlerde dondurma çubuğu niçin kullanılır; uzun ilmekler elde etmek için kullanılır. Biz de bu videoda dondurma çubuğu ile bir dantel işi oda takımı yapımında nasıl uzun ilmek yapılır onu öğreneceğiz.

Bu dondurma çubuğundan oda takımı yapımı için bize lazım olacak gereçler şunlardır:

1 adet dondurma çubuğu
Polyester dantel ipi (Ütüleyince kalıp gibi durmasını sağlar; açılma yapmaz)
1 adet 21 numara 0,55 mm tığ

Resimde de görülen bu oda takımı dantel modelini kare ya da üçgen olarak kurgulayabilirsiniz. İsterseniz de yuvarlak oda takımı haline de dönüştürebilirsiniz. Seçim size kalmış.

Dondurma Çubuğundan Oda Takımı Modeli
Dondurma Çubuğundan Oda Takımı Modeli

Yeni oda takımı örneğinin yapımına büyük motiflerin yapımı ile başlanıyor. Büyük motifler de ortasındaki motifin işlenmesi ile gelişiyor. Sonrasında dondurma çubukları devreye giriyor ve çubuk vasıtası ile uzun ilmekler elde ediliyor. Devamında büyük motifin dış kenarı yapılıp diğer büyük motiflerinde eklenmesi gerçekleştiriliyor. En sonda da büyük motiflerin arasında kalan küçük motifler oluşturuluyor.

Dondurma çubuğuyla oda takımı modelinin ayrıntılı yapılışını aşağıda paylaştığım videosundan izleyerek daha iyi öğrenebilirsiniz.

Dondurma Çubuğu Vasıtası ile Oda Takımı Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı