Örgü Videoları

Donald Duck Banyo Lif Yapımı

Donald Duck Banyo Lif Modeli
Donald Duck Banyo Lif Modeli

Banyo lifleri çocuklar için tasarlandığında ortaya çok şirin modeller çıkıyor. Özelliklede çizgi film kahramanları çocukların lif modellerini süslüyor. Bu konumda da çocukların çok beğenerek izlediği Donald Duck çizgi film karakterinin banyo lif modeli olarak nasıl örüldüğünü öğreneceğiz.

Evet, bu lif örneği bittiğinde gerçekten çok güzel duruyor ama yaparken de çok harcamak gerekiyor. Çünkü gerçekten diğer lif örneklerine göre biraz zor bir yapımı bulunuyor. Bir de diğer liflerden farklı olarak Donal Duck lif modeli keselik lif olarak tasarlanmıştır.

Donald Duck Çizgi Kahraman Lif Yapımı

Bayağı emek sarf ederek örmek durumunda kalacağınız bu yeni lif örneği parça parça yapılıp sonradan eklenen bir örnektir. Sarı, turuncu, beyaz, açık mavi, koyu mavi, siyah renkli lif ipleri ile bir renk cümbüşü oluşturulmuştur. Göz bebekleri için de ayrıca küçük inci boncuklar kullanılmıştır.

Donald Duck Banyo Lif Örneği
Donald Duck Banyo Lif Örneği

Donald Duck keselik lif örneği yapımında fıstıklar yıldız tekniği ile örülmüşlerdir. İlk önce gövdesinin orta kısmı ve aynı zamanda ördeğin gagasının arka tarafını da oluşturan kısmın örülmesi ile başlanmıştır. Bu kısımda sarı ve turuncu renkte lif ipleri kullanılmıştır. Sonra beyaz renge geçilerek kafası ve diğer renklerle de kafasının üzerindeki denizci şapkası örülmüştür. Son olarak da ördeğin alt kısmı beyaz renkle örülerek gövdesi tamamlanmıştır.

Aynı gövdeden ortası sadece sarı renkle örülen bir tane daha örülmüştür. Gagası ayrı örülerek ön tarafı oluşturan gövdenin turuncu kısmının üzerine dikilmiştir.

Sonrasında göz ve göz bebekleri örülerek kafasının üzerine dikilmiştir. Ardından iki gövdeyi oluşturan parça kenarları altı açık kalacak şekilde dikilerek çocuklar için banyo lif modeli anlatımı bitirilmiştir.

Donald Duck Banyo Lif Örneği Anlatımlı Videosu

Eğer siz de çocukların bayılacağı ve belki de banyodan hiç çıkmayacağı lif modelini örmek istiyorsanız aşağıdaki videosuna göz atın. Çizgi film karakterli lif modelleri çocuklara banyoyu sevdirmek ve banyo alışkanlığını kazandırmak için biçilmiş kaftandır.

Kaynak: https://youtu.be/V45NUo_iNTM (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı