Dolgulu Yelek ve Battaniye Örgü Modeli Yapımı

Dolgulu Yelek ve Battaniye Örgü Modeli
Dolgulu Yelek ve Battaniye Örgü Modeli

İster bebek battaniyelerinde ister örgü liflerde isterseniz bayan yeleklerinde kullanabileceğiniz dolgulu örgü modeli yapılışını sizlere sunuyorum. Çok şık ve örülüşü de çok basit bir model olarak arşivinize almanıza alıp örgü uygulamalarınızda değerlendirebilirsiniz.

Örgü modeli Angora iple çalışılmıştır ama videoda orta kalınlıkta bir ip kullanılmıştır. Tığ numarası da 3’tür. Resimlerinden de görüleceği üzere dolgulu bir motife sahiptir. Örümü kolay ve tüm sıralar birbirinin aynıdır. Arşivinize kolay örgü modeli olarak bu örneği de dahil edebilirsiniz.

Tığ İşi Dolgulu Kolay Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Örneğimize zincir çekerek başlıyoruz. 5 tırabzan-üçlü fıstık-5 tırabzan şeklinde ilerliyoruz. İkinci sırada örgümüzü ters çevirip ilk sırada ördüğümüz tırabzanların aralarına giriş yaparak tırabzanları örüyoruz. Fıstıklı kısımlara gelindiğinde 3 zincir çekip diğer tırabzanların örülmesine devam ediyoruz. Örgü bitene kadar tırabzanları tırabzanların arasından girerek örüyoruz.

Anlatımından da anlaşılacağı üzere tığ işi örgü örneği iki sıradan oluşmaktadır. Bu iki sıranın istenilen uzunluğu gelinceye kadar tekrarı sonucunda modeli tamamlamış oluyorsunuz.

Örgü projelerinizde değerlendirmek üzere yine bu tarz kolay örgü modelleri arıyorsanız üç ilmekli örgü modelinin yapılışına da bir göz atabilirsiniz.

Dolgulu Örgü Örneğinin Video Anlatımı

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı