Dolapta Bekleyen Eski Kotları Modaya Uydurma

dolapta-bekleyen-eski-kotlari-modaya-uydurmak

Günlerce  dolapta beklettiğimiz ve adeta eskimeye bıraktığımız eski kotları alıp modaya uygun hale getirebileceğiniz tüyolar vereceğiz bu yazımızda. Bu konuda asıl iş ise modayı dolaba uyarlamak olacaktır. Eski kotları kesip şekillendirerek modaya oldukça uygun bir hale getirme sanatı aslında bu. Sürekli değişkenlik göstermekte olan moda için dolabımızda yer alan giymediğimiz kotlara ufak rötuş işlemleri uygulayarak şahane kotlar elde etmek mümkün.

Son yıllarda düz ve desensiz ya da hiçbir ekstrası olmayan düz kotlar kabul görmemeye başladı desek doğru olacaktır. Artık son modada yırtılmış gibi görünen ama profesyonel tasarlanmış kotlar moda. Yani artık eskiden giyilmeye utanılan yırtık kotlar artık modada yer alıyor. Kesik paçalı kotlar ise şuan günümüzde en popüler kotlar olarak adlandırılabilir.

Aslında pantolonun yanı sıra ceket ya da gömlek ya da elbiselerde de ipleri çıkmış görünümde kesik görünümdeki çoğu elbise de moda diyebiliriz. Kotlarınız bu belirttiğimiz trende uydurmak için makas ve cımbız yardımıyla veya törpü ve iğne de kullanarak dediğimiz yırtık kotları elde etmeniz mümkündür. Yırtık açmak için önce maket bıçağı kullanmalı ve istenen yeri kesmelisiniz.

Paça kesiminde iki paçanın da eşit olması önemli ayrıntılardandır. Daha sonra istediğiniz ölçüde kıvırınız paçaları. Aynı zamanda bu işlem öncesi kotu ütülemek daha düzgün görünmesini de sağlayacaktır. Kesim sonrasında modaya daha uygun hale getirmek için ipleri çıkartmak ise oldukça eğlenceli bir hal alacaktır. Bunun için cımbız ve bir iğneyle işlemi uygulamak gereklidir. Bu sökme işlemi bütünce tırnak törpüsü kullanarak ipleri törpüleyebilir dağınık bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Yeni SPA Trendleri başlıklı makalemizde rahatlama merkezleri, ses masajı ve soğuk terapiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir