Ana Sayfa Kendin Yap Projeleri Dokuma Bilezik Nasıl Yapılır?

Dokuma Bilezik Nasıl Yapılır?

dokuma bilezik nasıl yapılır
dokuma bilezik nasıl yapılır

Farklı takı modelleri farklı kombinler için gerçekten özel sonuçları verebilir. Son dönemde çok farklı metotlar ile harika sonuçları almanız da mümkün oluyor. Özellikle dünyanın her yerinden paylaşımları bulabileceğini internet, bu bakımdan eşsiz ve özel bir sonucu sizlere de sağlamaktadır. Sitemiz, sizler için yapabileceğiniz çok farklı, kolay ve etkili sonuçları olan kendin yap projelerini derlemektedir. Bu şekilde en aktif şekilde sizler de bu tarz projelere imza atabilirsiniz. Sizler için bu seçtiğimiz dokuma bilezik yapımı gerçekten farklı dokusu ile hoşunuza gidecek türden özel bir yapım. Bu tarz bir bileziği sizler de farklı renklerde uygulayarak, farklı kıyafetleriniz ile kullanabilirsiniz.

İşlem için gerekli olan malzemeler; tahta bilezik, yün ip ve dikiş iğnesi.

dokuma bilezik yapımı

Resimde de görüldüğü gibi öncelikle ipinizi tahta bilekliğe sıralı şekilde sarıyorsunuz. Bu işlemi mümkün mertebe doğru ve uygun şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde bileziğiniz pek hoş olmayabilir.

dokuma bilezik

Bileziğin tamamını sıralı şekilde ip ile sardıktan sonra, dikiş iğneniz yardımı ile kalan ipin ucunu bilekliğin iç kısmından geçirip sonlandırma işlemini yapabilirsiniz.

dokuma bilezik anlatımlı

Şimdi geldi dokuma bilezik yapımı aşamasının en keyifli yerine. Resimli anlatımlarımız ile de gördüğümüz gibi, belirli şekillerde bileziğin üzerinden dokuma işlemini yapmaya başlayabilirsiniz. Dilediğiniz renk ip ile bu işlemi sizler de yapabilirsiniz.

dokuma bilezik nasıl yapılır

Farklı şekillerde ve renklerde yapacağınız bu işlemler için sizler de özel modelleri kullanabilirsiniz. Kolaylıkla sizlerin de dokuma bilezik yapımı ile başa çıkabileceğinize eminiz. Bu tarz bir takı sizin de farklı bir tarz elde etmenize yardımcı olacaktır.

Kıyafetlerinize uygun ya da zıt renkleri de kullanarak, çok çarpıcı sonuçları aşabilirsiniz. Ayrıca bu modeli ince nakış ipi ile de yaparak, en özel sonuçları almanız mümkün olacaktır. Yaptığınız bu uygulama, farklı şekillerde, farklı kıyafetler ile de kullanılabilecek özel bir modeldir. Bu şekilde sizler de harika ve etkileyici görünüme sahip hoş takılar elde etmiş olacaksınız. Kimsede olmayan en güzel takıları kendinizin yapacağını unutmayın. Bu şekilde en güzel kombin aksesuarları da renkli şekilde oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here