Doğal Yöntemlerle Sivrisineklerden Kurtulmak

Sivrisineklerden Kurtulmak
Sivrisineklerden Kurtulmak

Yaz aylarının gelmesiyle sivrisinekler de artık evlere ve iş yerlerine mesken kurup sizi rahatsız etmeye başlar. Rahat bir uyku ve rahat bir güzel bir sabaha merhaba demek için elbette sivrisineksiz bir ortam gerekir. İşte bu yazımızda sizlere para harcamaksızın evde bulunabilecek bazı malzemelerle doğal yöntemlerle sivrisinekleri evden kovmanın formüllerini aktarıyor olacağız.

Doğal yöntemlerle sivrisinekleri yok etmek ve sivrisineklerden korunmak için dışarıdan pahalıya sivrisinek ilaçları almak yerine sizde evde kolayca anlatacaklarımızı uygulayabilirsiniz. Bunun yanında bir de bu uğraşları vermeden önce sivrisineklerin sizlere yaklaşmaması için yapılacak bazı şeyler olduğunu da hemen hatırlatmak isterim.

Öncelikle koyu renkli elbiseler giymemek sivrisineklerin size yaklaşmasını bir nebze de olsa uzaklaştıracaktır. Çünkü sivrisinekler koyu renkli elbiseleri barınakları olarak görmektedir. Aynı zamanda terlemek de sivrisinekleri kendinize çekecektir. Sinek ve sivrisinekler vücutta nemli ve terli bölgelere daha çok gelmektedir.

Sivrisinekler limonu hiç sevmezler. Açık havada yer alacak birkaç limon üzerine on veya on beş tane kadar karanfille sivrisinekleri kendinizden uzaklaştırmanız mümkün olacaktır. Yine sivrisineklerin hiç sevmeyecekleri birkaç bitkiden baş ucunuzda bulundurmak sizi yine sabaha kadar güzel bir uykuyla baş başa bırakacaktır. Bu bitkilerden birisi olan fesleğen, sivrisinek savar olarak adlandırılabilir.

Bunların yanı sıra sivrisinekler aynı zamanda lavanta yağı, portakal kabuğundan hiç hoşlanmazlar. Lavanta yağı için ise şunu yapmak mümkün olacaktır. Suyla dolu bir sprey şişesinin içine birkaç damla lavanta yağı damlatarak evin içine bunu sıktığınızda doğal sivrisinek koruyucusu elde etmiş olacaksınız.

dogal-yontemlerle-sivrisineklerden-kurtulmak1
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı