Doğal Yöntemlerle Diş Beyazlatma

diş beyazlatma doğal yollar
diş beyazlatma doğal yollar

Sararmış dişler herkesin en büyük sorunlarından bir tanesidir. Kirli bir görünme sahip olan sararmış dişler, dişçi koltuklarında tekrar tekrar beyazlatılmasına rağmen tekrar sararak kısa sürede eski haline dönmektedirler. Çay, kahve ve sigara gibi alışkanlıklar dişlerin sararmasına neden olurken, diş temizliği yapılsa da bu ürünleri kullanan kişilerde kısa zaman içerisinde tekrar sararma görülmektedir. Diş minesini yıpratıcı beyazlatma işlemleri de her yapıldığında dişe daha fazla hasar verip sararma etkisini azaltabilmektedir.

Diş temizletmenin maliyetleri hiç de azımsanmayacak rakamları bulurken kalıcı beyazlık çözümlerinin çok daha yüksek rakamlarda olduğu görülmektedir. Hal bu olunca diş beyazlatmada doğal yöntemler arayışı kaçınılmaz olmaktadır. Diş sararmaları içilen ve yenilen gıdaların diş üzerinde lekelere sebep olması temelli sorunlardır. Diş üzerinde yapılacak doğal temizlik yöntemleriyle dişlerde beyazlama sağlanabilmesi mümkündür.

Dişleri doğal yollardan nasıl beyazlatırız diye incelediğimizde oldukça ilginç bir yöntem dikkatimizi çekmektedir. Alüminyum folyoyla dişlerin temizlenebildiği pek çok kişi tarafından iddia edilmektedir. Alüminyum folyo yardımıyla dişlere bir miktar diş macunu sürülmesiyle başlayan uygulama, bu sürecin ardından dişlerinizi tamamen folyoyla kaplayıp bir saat beklemenizi içeriyor. Ardından folyo ağızdan çıkarılıp hafifçe dişlerin fırçalanmasıyla işlem sonlandırılıyor. Bir başka diş beyazlatma formülü ise 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı adaçayı ve 1 çay kaşığı tarçını fırçalanmış dişlerinizin üzerine tekrar fırça yardımıyla sürmenizi içeren bir tekniktir. Bu teknikte ilk sefer de beyazlık görülmese bile uygulamaya devam edildikçe beyazlık sağlanacaktır. Bir diğer formülse damla zeytinyağına yarım limon suyu ve 1 çay kaşığı karbonatın karıştırılması ve bu karışıma batırılan fırçayla dişlerin fırçalanmasından oluşuyor. Son teknik ise olgun çilek mevsiminde çileğe batırdığınız fırçanızla dişlerinizi fırçalama tekniğidir. Tüm bu teknikler dişlerinizde beyazlama sağlayabilirsiniz.

alüminyum folyo diş beyazlatma
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı