Doğal Ödem Söktürücüler

Ödem Söktürücüler
Ödem Söktürücüler

Şişkinliklerin sık görüldüğü bacaklar ve ayaklar kişiyi çoğu zaman rahatsız etmektedir ve bu şişkinlikten kurtulmak için insanlar bazen türlü bilmedikleri daha önce pek yararı olmamış yöntemler uygulayabilmektedir. Oysa bu şişkinlikler için doğal ödem söktürücüler vardır. Bunlar hangi sebze ve meyvelerdir diye sizler için araştırdık ve uzmanların da önerilerinde yer alan önemli ödem söktürücülerin doğal olanlarına sizler için yazımızda yer verdik.

Ödemi atmak ve ödemi azaltmak konusunda yaz aylarının vazgeçilmezi olan karpuz çok fazla su içermesi nedeniyle kesinlikle iyi bir ödem söktürücü olarak karşımıza çıkıyor.

Karpuzda yer alan likopen aynı zamanda vücudun serbest radikallerden de korunmasını sağlamada iyi bir yardımcıdır. Damarlara da büyük yararı olan karpuzu ödem söktürücüler lisemize ekledik bile.

Domates de bir diğer ödem söktürücüler arasında yer almaktadır. %90’ı su olan domates önemli bir C vitamini deposudur. Bunun yanında A vitamini içerir ve iltihaplanmaya neden olan serbest radikallerden vücudu koruma görevi görür.

Salatalık da yine oldukça fazla miktarda bünyesinde su barındıran bir sebzemizdir. Bu da onu önemli bir ödem söktürücü lisemize eklememizi gerektirmektedir. Salata aynı zamanda böbreklerdeki ürik asidi temizlemeye de yardımcı olmaktadır. Bu işleviyle vücutta ödem tutmayan salata, bir potasyum deposudur vücudunuzu kramplardan da korumaktadır.

Yine havuç, yaban mersini, enginar, marul, kereviz, maydanoz ve kuşkonmaz da vücudumuz için önemli ödem söktürücüler arasında yer almaktadır. Bu doğal ödem söktürücüler sayesinde vücutta ödem kalmaz ve kişi ayak ve bacakları açısından rahat eder.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı