Doğal Görünümlü Mumluk Yapımı

evde mumluk yapımı
evde mumluk yapımı

Dekorasyon özellikle kadınların çok meraklı olduğu ve dikkat ettiği özel bir unsurdur. Yaşam alanlarımızda farklı ve özel sonuçları elde edebilmek adına, sizlerde değişik dekorasyon öğelerini evlerinizde kullanabilirsiniz. Bu projemizde ise rahatlık, işinize yarayacak ve şık duracak olan kadehten mumluk yapımı konusu ile karşınızdayız. Bu özel mumluklar şık soflarınıza ya da boş köşelerinize harika bir romantizm katacaktır. Özellikle akşam saatlerinde ışıkları döndürdüğünüzde çok egzotik bir havanın odaya hakim olmasını sağlayacaktır.

Malzemeleri de oldukça kolay bulunabilen bu projenin yapımı da çok zevkli. Öncelikle uygun şekillerde birkaç kadeh, sprey yapışkan, mum ve servi ağacı yaprakları ile projeye başlayabilirsiniz. Özel kadehten mumluk yapımı işlemine bu malzemelerden sonra başlayabilirsiniz. Resimli anlatımlarımız ile de harika sonuca kısa sürede ulaşacağınıza emini.

kadehten mumluk yapımı

Topladığınız servi ağaçlarının yapraklarını resimde görülen şekilde sprey yapıştırıcı ile sıvayarak işleme başlıyorsunuz. Aynı boylarda olmasına dikkat etmeniz bu konuda önemli. Sonrasında ise bu yaprakları zaman geçirmeden kadehlerinize yapıştırmanız gerekiyor. Aşağıda görülen resimlerde düzenleme işlemini yapabilirsiniz.

kadehten mumluk

Yaprakları simetrik olmayacak şekilde dağınık ve doğal bir duruş sağlayacak biçimde yerleştiriniz. Kadehten mumluk yapımı oldukça kolay ve zevkli bir projedir. Dilediğiniz tarz kadehte bu işlemi yapabilirsiniz. Dalların fazlalıklarını da uygun şekilde kestikten sonra neredeyse işlemleri bitirmiş olacaksınız.

kadeh bardağından mumluk

İşte çok şık ve doğal görünümlü bir şamdanınız oldu. Bu hoş ve etkileyici ürün evinizin birçok köşesinde farklı bir ortam yaratmanızı sağlayacaktır. Aynı uygulamayı renkli kadehler ile de yaparak, daha egzotik ve mistik bir sonuç elde edebilirsiniz. Özelikle kırmızı kadehlerde bu uygulama çok daha hoş bir hava yaratacaktır. İçlerine birer hazır mum koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. En özel ve etkili sonuçları alacağınız bu özel işlem ile sizler de çok hoş mumluklarınızı artık kendiniz yapacaksınız.

evde mumluk yapımı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı